درباره نیوزیلند
درباره نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند: همه چیز درباره نیوزیلند

نیوزیلند یک کشور ثروتمند و صلح طلب در جنوب غربی اقیانوس آرام است. از همسایگان این کشور می ­توان به استرالیا، جزایر تونگا ،فیجی و نیوکالدونیا اشاره کرد. ساکنان آن عمدتا اروپایی­ ها هستند که در سال 1624 اولین بار به این کشور وارد شدند و اکنون در حدود 75 درصد جمعیت کل این کشور را به خود اختصاص داده ­اند. مائوری­ ها که قدیمی ترین ساکنان این کشور می ­باشند و درجزایر پولینزی ساکن هستند، 15 درصد جمعیت این کشور را تشکیل می ­دهند و آسیایی­ ها نیز حدود 7 درصد جمعیت این کشور را شامل می شوند. تلفیق فرهنگ­ های مختلف، بستر مناسبی برای ورود مهاجرین به این کشور برای زندگی و پیشرفت شده است.

داشتن زیر ساخت ­های پیشرفته صنعتی و کشاورزی، تراکم جمعیتی پایین، ثبات اقتصادی، سیستم آموزشی قوی و اتخاذ سیاست­های اقتصادی مناسب، این کشور متمول را جزء سرزمین های پرمتقاضی برای مهاجرت قرار داده و بطور یقین دارندگان اقامت این کشور از رفاه اجتماعی و اقتصادی قابل توجهی برای زندگی برخوردارند.

ویزای سرمایه گذاری استرالیا
 • جغرافیای نیوزیلند:

  این کشور کوهستانی از دو جزیره اصلی و تعداد زیادی از جزایر کوچک تر تشکیل شده است. حدود 75 درصد از جمعیت این کشور در جزیره شمالی ساکن هستند. سرزمین ابرهای کشیده معنی کشور نیوزیلند در زبان مائوری است. در جزیره جنوبی رشته کوه آلپ با کوهستان هایی به ارتفاع بالای 3000 متر، آب و هوایی معتدل و مرطوب و گاها خنک را برای این کشور به ارمغان آورده است. قله کوک با ارتفاع 3764، مرتفع ترین مکان این کشور و رودخانه­ وایکاتو با 420 کیلومتر طول، بلندترین رود این کشور وسیع محسوب می­ شوند. این کشور از 16 استان و 50 شهر تشکیل شده است.

 • شهرهای مهم نیوزیلند:

  شهر ولینگتون پایتخت سیاسی این کشور و سومین شهر پر جمعیت آن با حدود 390،000 نفربه حساب می ­آید، شهر آوکلند با جمعیت حدودی 1،335،000 پایتخت اقتصادی و پرجمعیت­ ترین شهر این کشور است که میزبان تعداد زیادی از ایرانیان است. شهر کرایست چرچ با جمعیت حدودی 450،000 دومین شهر پر جمعیت این کشور مرفه می­ باشد. بر اساس تحقیقات بین المللی میزان رضایت از زندگی در بین مردم نیوزیلند در سطح بسیار بالایی در مقایسه با سایر کشورهای جهان بوده است و بررسی برخی از شاخصه های رفاهی و اجتماعی نیوزیلند اطلاعات شفاف تری راجع به این کشور ارائه می­ دهد.

مذهب در نیوزیلند:

مسیحیت رایج ­ترین دین این کشور محسوب می شود و حدود 49 درصد از جمعیت این کشور مسیحی هستند. در حدود 42 درصد جمعیت آن بدون اعتقاد به آیین رسمی و مابقی جمعیت آن پیرو سایر ادیان می باشند. بطور کلی بر طبق قانون اساسی نیوزلند داشتن هر نوع مذهب در این کشور آزاد است.

 • مقایسه شاخصه های اجتماعی نیوزلند با سایر کشورها:

  • نیوزیلند بر اساس شاخصه­ های زندگی از دید مجله اکونومیست در سال 2006 رتبه دهم در دنیا را کسب کرده است.
  • رتبه این کشور بر اساس سطح کامروایی عمومی انستیتو لگاتوم در سال 2009 دهم بوده است.
  • نیوزیلند بر اساس بررسی میزان رضایت از زندگی توسط انستیتو لگاتوم در سال 2007 رتبه اول را داشت.
  • این کشور رتبه اول شاخص صلح جهانی در سال 2009 را کسب کرده است.
  • رتبه این کشور در میزان آزادی مطبوعات از نظر خبرنگاران بدون مرز پنجم بوده است.
  • از مهم ترین نکات داشتن کمترین فساد اقتصادی در بین تمام کشور های دنیا می ­باشد.
مهاجرت به نیوزیلند

نظام حکومتی نیوزیلند:

نیوزیلند دارای حکومت مشروطه­ سلطنتی و دموکراسی پارلمانی است و همانند کشورهای استرالیا و کانادا ملکه الیزابت دوم رئیس حکومت نیوزیلند محسوب می شود. این کشور با جمعیتی حدود پنج میلیون نفر و مساحت تقریبی 270،000،000 کیلومتر مربع، پتانسیل زیادی برای جذب مهاجرین جدیدی که به دنبال آرامش و رفاه هستند را دارد. امید به زندگی برای آقایان 80 سال و بانوان عدد قابل توجه 83 سال است. . ساکنین آن به زبان انگلیسی و مائوری صحبت می کنند و دلار نیوزیلند پول رسمی این کشور محسوب می شود.

 • اقتصاد نیوزیلند

  کشاورزی و دامپروری بزرگترین سهم را در اقتصاد توسعه یافته نیوزیلند ایفا می کند. همچنین صنعت و توریست نیز نقش غیر قابل انکاری در توسعه­  نیوزیلند داشته­ است. نرخ بیکاری 4 درصدی این کشور بطور واضح گویای اقتصاد رو به رشد آن است. هر ساله توریست­ های زیادی از یخچال های طبیعی، دریاچه­ ها، سواحل­ و چشمه­ های آب گرم آن دیدن می ­کنند. به خاطر دارا بودن شرایط جغرافیایی، داشتن مرزهای آبی با سایر کشورها و سیاست های محافظتی، بیشتر گونه­ های جانوری و دریایی نایاب در این کشور یافت می شوند که از جاذبه­ های مهم این کشور محسوب شده و سالانه مشتاقان زیادی را به این کشور جذب می کند و باعث رونق اقتصاد ساکنان بومی این کشور می ­شود.

 • آموزش و تحصیل در نیوزیلند

  نیوزیلند جز کشور های با سطح آموزش مناسب به حساب می آید. در ذیل اشاره ای مختصر به دانشگاه های معروف این کشور شده است:

  • دانشگاه اوکلند که رتبه 64 علمی در بین دانشگاه های جهان را داراست
  • دانشگاه صنعتی اوکلند در شهر اوکلند
  • دانشگاه اتاگو در شهر دنیدن
  • دانشگاه کانتربوری در شهر کراست چرچ
  • دانشگاه ویکتوریا در شهر ولینگتون

  همچنین وجود مدارس با امکانات و سطح آموزشی با کیفیت برای همه اقشار جامعه نگرانی بسیاری از خانواده ها جهت تحصیل فرزندانشان را بطور کامل رفع کرده است. 99 درصد از بزرگسالان نیوزیلندی با سواد هستند که گویای اهمیت تحصیلات در این کشور می ­باشد.

مهاجرت به استرالیامهاجرت کاری استرالیاسرمایه گذاری استرالیا
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *