مهاجرت به استرالیا

چطور به استرالیا مهاجرت کنیم؟

یکی از متداول ترین مقاصد برای متقاضیان مهاجرت کشور استرالیاست که شیوه های مختلفی برای مهاجرت به استرالیا وجود دارد.

مهاجرت به استرالیا با روش های مختلفی امکانپذیر است. ولی باید توجه داشته باشید هر شخصی با توجه به شرایطی که دارد می تواند یکی از این روش ها رو انتخاب کند. باید توجه داشته باشید هر کدام از روش ها نیاز به ارزیابی اداره مهاجرت استرالیا دارد.

در شرایط کنونی مهاجرت به استرالیا به پیش نیازهای احتیاج دارد که در ادامه مقاله به چند و چون آن خواهیم پرداخت.

 • سطح رفاه اقتصادی بالا

  استرالیا کشوری است که مردم آن در رده پنجم پردرآمدترین مردم دنیا قرار دارند، این موضوع یکی از جاذبه های اصلی برای مهاجران می باشد. تناسب هزینه ها و درآمد مردم در استرالیا آنان را در رده پنجم ثروتمندترین مردم جهان قرارداده است.

  می توان گفت تمام مهاجرانی که به استرالیا مهاجرت می کنند می خواهند از رفاه اقتصادی این کشور بهره جسته و آینده ایی بهتر برای خود و خانواده خود رقم بزنند.

 • فرصت های شغلی

  تقریبا تمام مهاجران به استرالیا به این نکته واقف هستند که اقتصاد بزرگ استرالیا فرصت های شغلی بسیاری را پیش روی آنها قرار می دهد و آنها می توانند شغل مورد نظر خود را در بازار کار بزرگ و گسترده استرالیا بیابند. داشتن شغل مناسب با حقوق مکفی در اقتصاد با ثبات استرالیا، امید به آینده ای بهتر را برای مهاجران تبدیل به واقعیت می کند.

 • ثبات اقتصادی

  استرالیا در سال های اخیر نشان داده است که یکی از با ثبات ترین اقتصاد های دنیا را دارد و با کمترین تاثیر پذیری از بحران های اقتصادی توانسته است جایگاه اقتصادی خود را در بین بیست اقتصاد بزرگ جهان حفظ کند. ثبات اقتصادی یکی دیگر از دلایل انتخاب استرالیا به عنوان مقصدی مناسب برای مهاجرت است.

 • آب و هوای مناسب

  تنوع آب و هوایی و وسعت استرالیا این کشور را تبدیل به مکانی ایده آل برای بسیاری از مهاجران می نماید. تقریبا هر کسی با توجه به محیطی که در آن رشد کرده است می تواند نقطه ای مشابه وطن اصلی خود را از نظر آب و هوا برای زندگی دراسترالیا بیابد و آینده خود را در آن متصور شود.

 • مهاجرت پذیری

  سیاست های دولت استرالیا در پذیرش و حمایت از مهاجران را نیز باید به عنوان یکی از مهمترین دلایل مهاجرت به این کشور نام برد. قوانین استرالیا با مهاجرت تطبیق یافته و مهاجرت نیرو های متخصص را به عنوان یکی از ارکان کمک به اقتصاد این کشور پذیرفته است و از آن حمایت می کند. اعطای حق شهروندی به مهاجران درمدت زمانی تقریبا کوتاه نیز به مهاجران امیدهای بیشتری می بخشد و آنان را در مهاجرت به این کشور مصصم تر می سازد.

 • گوناگونی فرهنگی

  گوناگونی فرهنگی موجود در استرالیا به هر مهاجری این آزادی را اعطا می کند تا در فضایی امن به آداب و سنن فرهنگی و مذهبی خود پرداخته و در عین زندگی در کشوری مدرن و امروزی بتواند ریشه های فرهنگی خود را حفظ کرده و آداب و سنن خود را به نسل های بعد از خود منتقل نماید.

 • عدم وجود روحیه نژاد پرستی

  یکی از ویژگی هایی که گوناگونی فرهنگی موجود در جامعه استرالیا به همراه آورده است پرهیز از نژادپرستی و اعمال و رفتار تبعیض-گرایانه نسبت به مهاجران می باشد. برخلاف برخی کشورهای اروپایی که مساله نژادپرستی و تبعیض برعلیه مهاجران معضلی است که دولت ها را نیز به چالش کشیده است، فرهنگ استرالیایی چنین رفتاری را بر نمی تابد. عدم وجود روحیه نژاد پرستی در استرالیا و قوانین حامی مهاجران این کشور را تبدیل به وطن دوم مهاجران نموده است.


آموزش و پرورش در سطح بالا و رایگان

یکی دیگر از موضوعاتی که استرالیا را تبدیل به مقصدی دلچسب برای مهاجران کرده است، نظام آموزش و پرورش کودکان و نوجوانان این کشور است. قطعا برای هر خانواده مهاجری مساله تحصیل فرزندان یکی از مهمترین دغدغه ها می تواند باشد. استرالیا با نظام مدرن آموزش و پرورش خود این دغدغه ها را برای خانواده ها از بین برده است. امکان تحصیل رایگان تا دانشگاه از جمله خدماتی است دولت استرالیا برای تمامی ساکنین این کشور بدون درنظر گرفتن چگونگی اقامت ایشان و نوع ویزای ایشان فراهم کرده است. کیفیت بالای آموزش و استانداردهای بالای تدریس در کنار امکانات پیشرفته و گسترده در سطح مدارس دولتی این کشور را به یکی از کشورهای پیشرو در نظام آموزش و پرورش تبدیل کرده است.


امکان سرمایه گذاری در استرالیا

بی شک یکی از رویاهایی که هر فرد متخصص می تواند داشته باشد راه اندازی کسب و کار شخصی خود می باشد . سیاست هاس حمایتی دولت استرالیا از کسب و کارهای کوچک در کنار ثبات اقتصادی و رشد پیوسته اقتصادی زمینه را برای راه اندازی کسب و کارهای شخصی فراهم آورده. علاوه بر آن دولت استرالیا برای کسانی که باویزاهای سرمایه گذاری هم وارد خاک این کشور می شوند تسهیلات فراوانی در نظر گرفته است که استرالیا را تبدیل به مقصدی جذاب برای سرمایه گذاری نموده است.


خدمات مناسب بهداشتی و درمانی

خدمات با کیفیت و فراگیر بهداشتی و درمانی در استرالیا نیز یکی دیگر از دلایلی است که مهاجرت به استرالیا را برجسته می کند. نظام خدمات درمانی همه گیر استرالیا که به مدیکر (Medicare) شناخته می شود، جز امکاناتی است که شامل ویزاهای اصلی زیر گروه ویزاهای skillselect می شوند و این امر آسودگی خیال را برای مهاجرانی که قصد ورود به استرالیا را دارند به همراه می آورد.


امکانات مناسب ویزاهای استرالیا

یکی دیگر از دلایلی که مهاجران به استرالیا سوق پیدا می کنند، امکانات مناسبی است که ویزاهای استرالیا در اختیار مهاجران قرار می دهند تمام ویزاهای زیر گروه شغلی و سرمایه گذاری امکان کار و تحصیل در استرالیا را از لحظه نخست به مهاجران اعطا می کنند و از این بابت محدودیت برای مهاجران در نظر گرفته نمی شود. امکان همراهی تمام اعضاء خانواده ( به استثناء فرزندان بزرگ سال ) یکی دیگر از مزایای ویزاهای استرالیا می باشد.

سوالات متداول


در ویزاهای مهارتی ( اسکیل ورکر ) تا 45 سالگی و در ویزاهای سرمایه گذاری تا 55 سالگی  البته برای ویزاهای سرمایه گذاری  در برخی از ایالت ها سنین بالاتر هم می توانند اقدام کنند.
برای ویزاهای مهارتی خیر ولی برای ویزاهای سرمایه گذاری لازم است.
در صورتیکه در برخی از مشاغل خاص شاغل باشید می توانید بدون مدرک دانشگاهی هم مهاجرت کنید.

آزمون های IELTS (General/Academic), TOEFL IBT, PTE Academic, OET & CAE برای مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت مورد قبول اداره مهاجرت می باشند.

خیر. داشتن فرزند در سیستم امتیازبندی استرالیا و برنامه های مهاجرتی استرالیا تاثیری ندارد
از نوامبر 2019 در پروسه ی مهاجرت به استرالیا به متقاضیان مجرد 10 امتیاز اختصاص داده شده که برای متاهلین کسب این 10 امتیاز منوط به کسب امتیاز توسط همسران است.
سازمان ارزیاب TRA کشور استرالیا این امکان را برای متقاضیانی که به مشاغل فنی خاصی تسلط دارند و مدارک فنی حرفه ای در این زمینه دارند را فراهم کرده تا با ارزیابی عملی امکان مهاجرت به این کشور را با کسب امتیاز های لازم داشته باشند.
عضویت در سازمان نظام مهندسی جز مدارک اجباری مهاجرت به استرالیا نیست اما داشتن این مدارک تاثیر بسزایی بر روی نظر آفیسر پرونده در پروسه  بررسی خواهد داشت.

نظر مهاجرین درباره استرالیا

زمانی که هنوز به استرالیا نرسیده بودم، تصورم از هزینه ها و اشتغال ترسناک بود. بخصوص برای من که قصد تحصیل و کار را در کنار هم داشتم. در اولین شغلی که پیدا کردم، با وجود اینکه شغل اول من جز کم درآمدترین مشاغل استرالیا بود، نه تنها موفق به پرداخت اجاره و شهریه و هزینه ها شدم، بلکه پول هم پس انداز کردم.

شاید به جرات بتوان گفت که استرالیا از معدود کشورهای جهان می باشد که در آن سرمایه های کوچک شانس بالایی برای موفقیت و تبدیل شدن به سرمایه های بزرگ را دارند. رمز موفقیت در به کارگیری تحقیقات میدانی و مشاوره های مناسب و شناخت کافی از توانایی های خود شخص است. استرالیا هر بستری را فراهم می کند.

در استرالیا مهارت های عملی شما مورد توجه است. این که از کدام کشور آمده اید و از چه نژادی هستید در استخدام و درآمد شما هیچ تأثیری ندارد. بهترین مثال خود من هستم که از ایران به اینجا آمدم و زبان اولم فارسی است. ولی الان مدت هاست به تدریس زبان انگلیسی در این کشور انگلیسی زبان مشغول هستم و بسیار هم موفق بوده ام.

استرالیا کشور ثروتمندی با خزانه و پشتوانه مالی بالاست. در بحران های پیش آمده نه تنها به بیزینس ها و مردم در این کشور آسیبی نرسید، بلکه از همه به اندازه ای که باید حمایت شد. کسب و کار و سرمایه گذاری بیش از هر چیز به این آرامش و اطمینان قلبی نیازمند است که من آن را عمیقا تجربه کردم.

(021)96862626 فرم مشاوره رایگان