مهاجرت کاری به نیوزیلند

ویزای کاری نیوزیلند به افرادی تعلق می گیرد که مهارت لازم را در زمینه های شغلی مشخص دارند و اصطلاحا نیروی ماهر محسوب می شوند. کشور نیوزیلند توانسته است علی رغم داشتن جمعیت پایین، اقتصادی با رونق و ثبات را بدست آورده و شرایط مناسبی را برای جذب نیروی متخصص فراهم سازد. به همین دلیل افراد بسیاری تمایل دارند که از طریق ویزای کار به این کشور مهاجرت کنند. اداره مهاجرت نیوزیلند لیست مشاغلی را سالیانه منتشر می کند که بر اساس نیازسنجی این کشور برای جذب نیروهای متخصص تدوین شده است. این لیست به دو دسته مشاغل بلندمدت و کوتاه مدت تقسیم می شود. افرادی که شغل آنها در لیست مشاغل بلندمدت نیوزیلند قرار دارد، از امتیاز مضاعف در سیستم امتیاز بندی بهره مند می شوند.

ویزای کاری نیوزیلند و یا اقامت از طریق تخصص، بر اساس سیستم امتیاز بندی می باشد. در این سیستم فاکتورهای سن، مدرک تحصیلی و سابقه کار متقاضی را مورد ارزیابی قرار می گیرد. برای اخذ این ویزا، داشتن مدرک زبان الزامی است و متقاضی می بایست نمره آیلتس اورال 6.5 و یا معادل آن را در آزمون PTE ارائه دهد. داشتن نمره زبان اگرچه یک الزام می باشد ولی امتیازی را به متقاضی اضافه نمی کند. ویزای کاری نیوزیلند رقابتی می باشد و حداقل امتیاز برای اخذ این ویزا 160 امتیاز می باشد. بالاتر بودن امتیاز به منزله شانس بیشتر و تسریع در روند اخذ دعوتنامه است.


ویزای کاری نیوزیلند به دو صورت صادر می گردد:

1. ویزای جستجوی کار (Job Search)


این ویزا به متقاضی اجازه می دهد که به مدت یک سال در نیوزیلند اقامت داشته باشد و در زمینه مهارتی خود مشغول به کار شود. پس از پیدا کردن شغل مرتبط متقاضی می تواند درخواست خود را برای اقامت و اجازه ورود سایر اعضای خانواده در اداره مهاجرت نیوزیلند ثبت کند. در این نوع ویزا تحصیل در نیوزیلند و داشتن پیشنهاد شغلی از یک کارفرما الزامی نیست.

2. ویزای اقامت


این ویزا به متقاضیانی تعلق می گیرد که حداقل یکی از شروط زیر را داشته باشند:

  • دارای پیشنهاد کاری از نیوزیلند می باشند.
  • به مدت ۲ سال در مقطع کارشناسی و یا مقاطع بالاتر در نیوزیلند تحصیل کرده باشند.

در این نوع ویزا به متقاضی و سایر اعضای خانواده از جمله همسر و فرزندان زیر 24 سال اقامت دائم، اجازه زندگی، کار و تحصیل داده می شود.

ویزای کاری نیوزیلند به افرادی تعلق می گیرد که مهارت لازم را در زمینه های شغلی مشخص دارند


مراحل انجام پروسه


در مرحله EOI اطلاعات متقاضی در وب سایت اداره مهاجرت نیوزیلند ثبت می شود و اگر مجموع امتیازات وی به 160 برسد، پرونده توسط اداره مهاجرت برای بررسی انتخاب می شود.

در این مرحله سازمان مهاجرت نیوزیلند به طور معمول، هر دو هفته یک بار تمامی اپلیکیشن هایی که 160 امتیاز یا بیشتر داشته باشند را انتخاب می کند.

در این مرحله اطلاعات مهاجرتی متقاضی بررسی می شود و در صورت پذیرفته شدن و تایید اطلاعات توسط آفیسر پرونده، برای اخذ دعوتنامه درخواست ثبت می شود.

در صورتی که امتیازات ادعا شده توسط متقاضی در پرونده مورد تائید سازمان مهاجرت باشد برای متقاضی دعوتنامه صادر می شود.

بعد از دریافت دعوتنامه، کلیه مدارک شناسایی، تحصیلی، کاری، زبان انگلیسی، عدم سوء پیشینه و مدارک پزشکی باید طبق دستورالعمل سازمان مهاجرت آماده شوند.

پس از اخذ دعوتنامه اطلاعات مربوط به امتیازات متقاضی ثابت شده و دیگر متقاضی امتیازی را از دست ننمی دهد. به عبارت دیگر امتیازات در این مرحله قابل تغییر نیستند. پرونده در این مرحله در سازمان ثبت می شود و متقاضی در صف صدور ویزا قرار می گیرد.

در این مرحله که معمولا کمی زمانبر است پرونده به یک آفیسر ارجاع داده می شود تا بررسی های لازم انجام شود و احتمال تماس تلفنی با متقاضی برای استعلام مدارک وجود دارد. در صورتی که تمامی مدارک مورد تایید باشد ویزا صادر می شود.

تازه های مهاجرتی

(021)96862626 فرم مشاوره رایگان