مهاجرت کاری به نیوزیلند

اگر تازه مشغول به فعالیت کاری شده اید، نیوزیلند به شما فرصت پیشرفت اساسی، تجربه تخصصی و حتی شانس مدیریت می دهد. همچنین افراد خود آغازگر (Self-Starter) در این کشور خیلی ارزشمند هستند. افرادی با سابقه مدیریتی متوسط و بالا که تجربه خود را به شاغلین نیوزیلند انتقال می دهند از ارزش بالایی در این کشور برخوردار هستند.

در فضای کاری نیوزیلند از همه شاغلین انتظار می رود که ایده های خود را به اشتراک بگذارند و بر اساس بازخورد آن به اصلاح و بهبود آن ایده ها بپردازند. در سیستم کاری نیوزیلند مواردی از قبیل:

 • کار گروهی
 • بالانس کردن زندگی کاری و شخصی اهمیت بالایی دارند.

در نیوزیلند، حقوق کارگران و کارمندان رعایت می شود و حمایت از آنها در محیط کار بسیار روتین است. یکی از معمول ترین روش های مهاجرت به نیوزیلند از طریق اخذ ویزای کار در نیوزیلند می باشد. علاقه مندان به کسب اقامت می توانند با فراهم آوردن شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای کار اقدام نمایند.

کارفرماهای نیوزیلندی به دنبال رزومه های کوتاه و ساده هستند زیرا ابتدا می خواهند با یک نگاه کلی متوجه شوند که آیا این رزومه ارزش بررسی بیشتری را دارد.

ویزای کاری نیوزیلند به افرادی تعلق می گیرد که مهارت لازم را در زمینه های شغلی مشخص دارند و اصطلاحا نیروی ماهر محسوب می شوند. کشور نیوزیلند توانسته است علی رغم داشتن جمعیت پایین، اقتصادی با رونق و ثبات را بدست آورده و شرایط مناسبی را برای جذب نیروی متخصص فراهم سازد. به همین دلیل افراد بسیاری تمایل دارند که از طریق ویزای کار به این کشور مهاجرت کنند. اداره مهاجرت نیوزیلند لیست مشاغلی را سالیانه منتشر می کند که بر اساس نیازسنجی این کشور برای جذب نیروهای متخصص تدوین شده است. این لیست به دو دسته مشاغل بلندمدت و کوتاه مدت تقسیم می شود. افرادی که شغل آنها در لیست مشاغل بلندمدت نیوزیلند قرار دارد، از امتیاز مضاعف در سیستم امتیاز بندی بهره مند می شوند.

ویزای کاری نیوزیلند و یا اقامت از طریق تخصص، بر اساس سیستم امتیاز بندی می باشد. در این سیستم فاکتورهای سن، مدرک تحصیلی و سابقه کار متقاضی را مورد ارزیابی قرار می گیرد. برای اخذ این ویزا، داشتن مدرک زبان الزامی است و متقاضی می بایست نمره آیلتس اورال 6.5 و یا معادل آن را در آزمون PTE ارائه دهد. داشتن نمره زبان اگرچه یک الزام می باشد ولی امتیازی را به متقاضی اضافه نمی کند. ویزای کاری نیوزیلند رقابتی می باشد و حداقل امتیاز برای اخذ این ویزا 160 امتیاز می باشد. بالاتر بودن امتیاز به منزله شانس بیشتر و تسریع در روند اخذ دعوتنامه است.

ویزای کاری نیوزیلند به دو صورت صادر می گردد:

1. ویزای جستجوی کار (Job Search)


این ویزا به متقاضی اجازه می دهد که به مدت یک سال در نیوزیلند اقامت داشته باشد و در زمینه مهارتی خود مشغول به کار شود. پس از پیدا کردن شغل مرتبط متقاضی می تواند درخواست خود را برای اقامت و اجازه ورود سایر اعضای خانواده در اداره مهاجرت نیوزیلند ثبت کند. در این نوع ویزا تحصیل در نیوزیلند و داشتن پیشنهاد شغلی از یک کارفرما الزامی نیست.

2. ویزای اقامت


این ویزا به متقاضیانی تعلق می گیرد که حداقل یکی از شروط زیر را داشته باشند:

 • دارای پیشنهاد کاری از نیوزیلند می باشند.
 • به مدت ۲ سال در مقطع کارشناسی و یا مقاطع بالاتر در نیوزیلند تحصیل کرده باشند.

در این نوع ویزا به متقاضی و سایر اعضای خانواده از جمله همسر و فرزندان زیر 24 سال اقامت دائم، اجازه زندگی، کار و تحصیل داده می شود.

ویزای کاری نیوزیلند به افرادی تعلق می گیرد که مهارت لازم را در زمینه های شغلی مشخص دارند


مراحل انجام پروسه


در مرحله EOI اطلاعات متقاضی در وب سایت اداره مهاجرت نیوزیلند ثبت می شود و اگر مجموع امتیازات وی به 160 برسد، پرونده توسط اداره مهاجرت برای بررسی انتخاب می شود.

در این مرحله سازمان مهاجرت نیوزیلند به طور معمول، هر دو هفته یک بار تمامی اپلیکیشن هایی که 160 امتیاز یا بیشتر داشته باشند را انتخاب می کند.

در این مرحله اطلاعات مهاجرتی متقاضی بررسی می شود و در صورت پذیرفته شدن و تایید اطلاعات توسط آفیسر پرونده، برای اخذ دعوتنامه درخواست ثبت می شود.

در صورتی که امتیازات ادعا شده توسط متقاضی در پرونده مورد تائید سازمان مهاجرت باشد برای متقاضی دعوتنامه صادر می شود.

بعد از دریافت دعوتنامه، کلیه مدارک شناسایی، تحصیلی، کاری، زبان انگلیسی، عدم سوء پیشینه و مدارک پزشکی باید طبق دستورالعمل سازمان مهاجرت آماده شوند.

پس از اخذ دعوتنامه اطلاعات مربوط به امتیازات متقاضی ثابت شده و دیگر متقاضی امتیازی را از دست ننمی دهد. به عبارت دیگر امتیازات در این مرحله قابل تغییر نیستند. پرونده در این مرحله در سازمان ثبت می شود و متقاضی در صف صدور ویزا قرار می گیرد.

در این مرحله که معمولا کمی زمانبر است پرونده به یک آفیسر ارجاع داده می شود تا بررسی های لازم انجام شود و احتمال تماس تلفنی با متقاضی برای استعلام مدارک وجود دارد. در صورتی که تمامی مدارک مورد تایید باشد ویزا صادر می شود.

نکات تکمیلی ویزای مهاجر متخصص (Skilled Migrant Category)

اگر مهارت، تخصص و تجربه شما مورد نیاز نیوزیلند باشد، امکان درخواست برای اقامت دائم تحت عنوان این ویزا وجود دارد. این سیستم به حالت امتیاز بندی است. بدین معنی که فرد در صورتی می تواند موفق به اخذ ویزای نیوزیلند از نوع اقامتی شود که بتواند امتیاز لازم را کسب نماید.

فاکتورهای مهم و تعیین کننده در این سیستم امتیاز بندی شامل سن، سابقه کاری و صلاحیت های فرد می باشد. متقاضی امکان زندگی، تحصیل و کار در نیوزیلند را دارد و می تواند برای همسر و فرزندان زیر 24 سال خود درخواست ویزا کند. متقاضی ابتدا باید EOI خود را تکمیل نماید، پس از تایید و انتخاب EOI متقاضی، ایشان 4 ماه زمان دارد تا درخواست ویزای خود را ثبت نماید.

این ویزا برای متقاضیان Self-employed نیست.

 • متقاضی امکان زندگی، تحصیل و کار در نیوزیلند را دارد و می تواند برای همسر و فرزندان زیر 24 سال خود درخواست ویزا کند.
 • اگر متقاضی تمام شرایط و تعهدات این ویزا را به اجرا درآورد، مجاز به دریافت اقامت دائم می شود.
 • متقاضی ابتدا باید EOI خود را تکمیل نماید، پس از تایید و انتخاب EOI متقاضی، ایشان 4 ماه زمان دارد تا درخواست ویزای خود را ثبت نماید.
 • در حال حاضر EOI های با امتیاز بالاتر از 160 امتیاز برگزیده می شوند.
 • این ویزا برای متقاضیان Self-employed نیست.

دعوت نامه از سوی یک کارفرما، شرکت و یا کارخانه مهم ترین شرط اخذ ویزای کار نیوزیلند می‌باشد. برای ویزای کار نیوزیلند نیز باید نامه عدم سو پیشینه خود را ارائه کنید. در صورتی که دعوت نامه و یا نامه عدم سوءپیشینه نداشته باشید، مجوز کار در نیوزیند برای شما صادر نمی‌شود.

شرایط

اگر درخواست ویزای کار در آکلند پذیرفته شود:

 • باید در طول 3 ماه اول ورود به آن شغل مشغول شود.
 • حداقل 3 ماه به آن شغل بپردازد.
 • حداقل 3 ماه حقوق پایه یا بیشتر برای آن شغل را دریافت نماید.
 • در 5 سال اقامت متقاضی در نیوزیلند، باید مدارک دال بر اشتغال 3 ماهه در شغل مذکور موجود باشد.

اگر درخواست ویزای کار در بیرون از آکلند پذیرفته شود:

 • باید در طول 3 ماه اول ورود به آن شغل مشغول شود.
 • حداقل 12 ماه به آن شغل مشغول شود.
 • در 5 سال اقامت متقاضی در نیوزیلند، باید مدارک دال بر اشتغال 12 ماهه در شغل مذکور موجود باشد.
 • تا زمانیکه شرایط سفر متقاضی معتبر باشد، بصورت نامحدود متقاضی می تواند از/به نیوزیلند سفر کند.

سیستم امتیازدهی در ویزای کاری نیوزیلند

 • سن امتیاز
  20-3930
  40-4420
  45-4910
  50-555
 • مدرک تحصیلیامتیاز
  لیسانس50
  فوق لیسانس70
  دکترا 
 • سطح مدرکامتیاز
  تحصیل و اخذ مدرک در نیوزیلند در مقطع لیسانس به مدت 2 سال یا بیشتر10
  تحصیل و اخذ مدرک در نیوزیلند در مقاطع بالاتر از لیسانس به مدت یک سال10
  تحصیل و اخذ مدرک در نیوزیلند در مقاطع بالاتر از لیسانس به مدت دو سال15
سابقه کاریامتیاز
2 سال10
4 سال20
6 سال30
8 سال40
10 سال50

سابقه کاری در شرکت های ایرانی تنها در صورتی مورد قبول است که تخصص در فهرست LTSSL قرار داشته باشد.

سابقه کاریامتیاز
2-5 سال10
6 سال یا بیشتر15
سابقه کار در نیوزیلندامتیاز
1 سال10
مدرکامتیاز
لیسانس10
کارشناسی ارشد و دکترا20
نوع کارامتیاز
پیشنهاد کار در رشته های غیر از LTSSL50 امتیاز
پیشنهاد کار در یکی از رشته های LTSSL10 امتیاز اضافه
یشنهاد کار خارج از آکلند30 امتیاز اضافه
پیشنهاد کار با حقوق 50 دلار در ساعت یا بیشتر20 امتیاز اضافه

ویزای استعداد نیوزیلند (Talent Visa)

افرادی که استعداد ویژه ای در زمینه هنر، ورزش و فرهنگ دارند آپشن استفاده از ویزای استعداد (Talent Visa) را دارند. این استعداد باید توسط سازمانی در نیوزیلند ساپورت شود. اگر توانایی تامین هزینه های زندگی و اسکان خود را نداشته باشید، می توانید یک اسپانسر در نیوزیلند بیابید که تمام هزینه های شما را تقبل نماید. سن شما باید کمتر از 55 سال باشد و اجازه اقامت 30 ماهه در این کشور را دارید. اگر در زمینه استعداد خود به اندازه کافی فعال باشید، پس از 2 سال می توانید برای اقامت اقدام نمایید.


بازار کار و صنایع اصلی

بازار کار نیوزیلند در سالهای اخیر بسیار پر رونق بوده که از رشد اقتصادی %3 سالانه این کشور نشأت گرفته است. نرخ بیکاری در سال 2018، کمترین میزان خود در 10 سال گذشته را داشته است.

با توجه به پیش بینی های دولت نیوزیلند، این کشور به 47 هزار نیروی کار دیگر در سال نیاز دارد. فرصتهای شغلی زیادی در حوزه های سلامت، مهندسی و IT برای متخصصین موجود است. همچنین، برای کارگران با مهارتهای عمومی در حوزه های ساختمان و خدمات تجاری فرصت های شغلی وجود دارد.

تازه های مهاجرتی

(021)96862626 فرم مشاوره رایگان