اخبار مهاجرتی

اخبار مهاجرتی

پیرو به روز رسانی روز جاری اداره مهاجرت استرالیا در سایت این اداره و در بخش ویزای گلوبال تلنت، از تاریخ 12 ژانویه 2021 برای متقاضیان رشته های آکادمیک، تنها مدرک دکتری مورد تایید می باشد. بر این اساس، از این تاریخ به بعد تنها متقاضیانی که دارای مدرک دکتری هستند یا دانشجوی دکتری در مرحله اتمام پایان نامه خود هستند می توانند برای ویزای گلوبال تلنت در شاخه رشته های آکادمیک اقدام کنند.

ژانویه 20, 2020

پیرو اعلام سازمان مهندسین استرالیا، این سازمان از تاریخ 4 دی ماه تا تاریخ 21 دی ماه سال جاری به مناسبت تعطیلات کریسمس و سال جدید میلادی، تعطیل خواهد بود.
بر همین اساس پرونده هایی که از تاریخ 17 آذر تا 12 بهمن سال جاری ثبت گردند، ممکن است شامل تاخیراتی در بررسی شوند. همچنین، درخواست های Fast Track ثبت شده نیز ممکن است بیشتر از 20 روز کاری برای بررسی زمان نیاز داشته باشند.
البته این سازمان اعلام کرده است که قطعا درخواست های ثبت شده به صورت Fast Track در اولویت بالاتری نسبت به سایر درخواست ها قرار خواهند گرفت.

نوامبر 7, 2020

پیرو اعلامیه امروز اداره مهاجرت، زمانبندی پردازش ویزاهای استرالیا مجددا به روز رسانی شد. خبر خوب در این اطلاعیه کاهش زمان صدور ویزا برای متقاضیان ساب کلاس 491 است. بر اساس اعلام اداره مهاجرت، این افزایش زمان، مانع صدور ویزا ها نشده و تنها پروسه زمانی را کمی تغییر میدهد. بر این اساس، طی روز جاری زمانبندی های جدید در سایت اداره مهاجرت استرالیا به شرح ذیل اطلاع رسانی شد:

ویزاهای نیروی ماهر کار یا Skilled workers

 • ویزای ساب کلاس 189، حدود 11 تا 21 ماه
 • ویزای ساب کلاس 190، حدود 10 تا 13 ماه
 • ویزای ساب کلاس 491، حدود 6 روز تا 8 ماه

ویزاهای موقت یا Temporary Visas

 • ویزای ساب کلاس 186، حدود 4 تا 7 ماه
 • ویزای ساب کلاس 485، حدود 6 تا 7 ماه

ویزاهای همراه یا Partner Visas

 • ویزای ساب کلاس 820 ، حدود 23 تا 28 ماه
 • ویزای ساب کلاس 801، حدود 15 تا 19 ماه
 • ویزای ساب کلاس 309، حدود 17 تا 23 ماه

نوامبر 7, 2020

بر اساس خبری که در سایت ایالت NSW درج شده است، این ایالت از تصمیم خود مبنی بر تخصیص تعدادی ظرفیت به متقاضیان Offshore ویزای 491 خبر داده است. بر اساس این خبر، در صورتی که ایالت موفق به اخذ موافقت اداره مهاجرت شود، ظرف مدت مشخصی، سهمیه های محدودی را از طریق مناطق ریجنال خود و تا پایان سال مالی به متقاضیان مهاجرت اختصاص می دهد.

در متن وب سایت این ایالت، به صورت مستقیم اشاره ای به فهرست مشاغل نشده و تنها به بررسی و توصیف شرایط پرداخته شده است. موضوع اصلی که در این صفحه با رنگ قرمز مشخص شده، واگذاری مسئولیت دعوت از متقاضیان به هر منطقه ریجنال است. در نتیجه پس از اعلام ظرفیت های این ایالت و با توجه به تخصیص ظرفیت به هر منطقه، متقاضیان می بایست به وب سایت آن منطقه مراجعه و واجد شرایط بودن خود را در وب سایت آنها بررسی و درخواست خود را ثبت نمایند.

اهمیت این خبر، به جهت اشاره به ظرفیت های Offshore این ایالت می باشد، چرا که تا پیش از این، تنها در خصوص متقاضیان Onshore در این ایالت پرداخته شده بود.

امیدواریم در آینده نزدیک و با اعلام ظرفیت های این ایالت و سایر ایالات، خبرهای خوشی برای همراهان عزیز سازمان مهاجرتی پرشین مایگرنت ارائه نماییم.

برای مشاهده لایوها و سایر محتوای شرکت پرشین مایگرنت در اینستاگرام لطفا به آدرس صفحه ما مراجعه فرمایید.  www.instagram.com/persianmigrant

 همچنین برای دیدن کلیه لایو های شرکت پرشین مایگرنت و سایر محتوای ویدئوی شرکت ما می توانید به کانال ما در آپارت به آدرس زیر مراجعه فرمایید. https://www.aparat.com/persianmigrant

نوامبر 7, 2020

پیرو اعلام سازمان وت اسس، این سازمان از تاریخ 11 آذر تا تاریخ 14 دی ماه سال جاری به درخواست های با اولویت بالا (Priority Processing) یا به اصطلاح فست ترک، ترتیب اثر نمی دهد.
لذا در این بازه، امکان ثبت درخواست فست ترک وجود ندارد. لازم به ذکر است که بر اساس اعلام این سازمان، در این بازه درخواست های با روال عادی، همانند گذشته بررسی می شوند و خللی در پروسه ارزیابی این دسته از متقاضیان ایجاد نمی شود.

نوامبر 7, 2020

خبر خوش برای متقاضیان پروسه اکسپرس اینتری که به زبان فرانسه مسلط هستند:
از این پس، آن دسته از داوطلبان اکسپرس اینتری که به زبان فرانسه مسلط هستند و یا صحبت می کنند (حداقل سطح زبان B2 فرانسه)، می توانند در پروسه مهاجرتی خود امتیاز بالاتری به دست بیاورند.
تا پیش از این به افرادی که زحمت آموزش زبان فرانسه را کشیده بودند، 15 امتیاز تعلق می گرفت که بر اساس تغییرات جدید، این امتیاز به 25 افزایش پیدا کرد.
همچنین متقاضیان دو زبانه از این پس به جای 30 امتیاز، از 50 امتیاز برخوردار خواهند بود که نسبت به قبل 20 امتیاز رشد داشته است.
دلیل این اقدام را می توان در تصمیم کانادا به جذب 4.4 درصد مهاجر فرانسه زبان در خارج از مرزهای استان کبک، جستجو کرد. لازم به ذکر است تنها در سال 2019، بالغ بر 8000 نفر فرانسه زبان به این کشور مهاجرت کرده اند.

نوامبر 7, 2020

خوشبختانه با گذشت شش روز بی وقفه عدم گزارش ابتلا به کرونا در ایالت ویکتوریا و تمهیدات مناسب اتخاذ شده در این ایالت، نخست وزیر ایالت نیوساوت ولز، گلادیس برجیکلیان، اعلام کرد که از بامداد روز دوشنبه 23 نوامبر مرز خود را با ایالت ویکتوریا، بازگشایی خواهد کرد.⁣⁣خانم برجیکلیان اعلام کرد که ایالت نیوساوت ولز تنها ایالت استرالیاست که کلیه مرزهایش با همسایگانش باز خواهد بود.
⁣⁣ایشان همچنین اعلام کردند که از روز ۲۳ نوامبر استفاده از کدهای QR‌ در تمام امکان در این ایالت اجباری خواهند شد.⁣⁣

نیو ساوت ولز

نوامبر 5, 2020

در راند اکتبر 2020 ، مجموعا تعداد 110 دعوتنامه صادر شده است که به شرح زیر اعلام می گردد:

 • 30 دعوتنامه ویزای ۱۸۹ با کف امتیاز ۶۵
 • 80 دعوتنامه ویزای ۴۹۱ فامیلی با کف امتیاز ۶۵

شرح مشاغل اعلام شده در این راند، که به علت همگیری بیماری کرونا، همچنان بر رشته های پزشکی و پیراپزشکی تاکید داشته، به اختصار به صورت ذیل می باشد:

 • 79 دعوتنامه برای رشته Registered Nurses
 • 14 دعوتنامه برای رشته Other Medical Practitioners
 • 13 دعوتنامه برای رشته Specialist Physicians
 • 2 دعوتنامه برای رشته Psychologists
 • 1 دعوتنامه برای رشته Medical Lab Scientists

نوامبر 4, 2020

طی اعلام آمار رسمی مبتلایان به کرونا، استرالیا امروز و پس از پنج ماه، روزی بدون ابتلا به کرونا را پشت سر گذاشت.
این خبر در حالی اعلام شد که در روز جاری، آمار ابتلای روزانه کووید 19 در ایالات متحده آمریکا از 99 هزار نفر و در بریتانیا از 24 هزار نفر فراتر رفته است. خوشبختانه با تدابیر به موقع و عملکرد موفق دولت استرالیا، در 24 ساعت گذشته، هیچ خبری مبنی بر ابتلا به کرونا در این کشور ثبت نشده است. در همین راستا، دولت فدرال استرالیا اعلام کرد که به دلیل همین کاهش آمار ابتلا، محدودیت های بیشتری از سر راه شهروندان این کشور برداشته خواهد شد.

نوامبر 1, 2020

دولت کانادا رسما اعلام کرد که طی ۳ سال مهاجرتی آینده یعنی ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۳ ظرفیت پذیرش مهاجر خود را به سالی بیش از ۴۰۰ هزار نفر خواهد رساند.
این اتفاق در قرن گذشته بی سابقه بوده و آخرین مرتبه ای که کانادا بیش از ۴۰۰ هزار مهاجر پذیرفته است به سال ۱۹۱۳ میلادی برمیگردد. بر همین اساس در سال ۲۰۲۱ تعداد ۴۰۱.۰۰۰ نفر، در سال ۲۰۲۲ تعداد ۴۱۱.۰۰۰ نفر و در سال ۲۰۲۳ تعداد ۴۲۱.۰۰۰ نفر ظرفیت در برنامه این کشور گنجانده شده است.
طی اعلام صورت گرفته، ۶۰ درصد این ظرفیت ها از برنامه های استانی و اکسپرس اینتری انجام خواهد پذیرفت.

نوامبر 1, 2020

در راند سپتامبر 2020 ، مجموعا تعداد ۵٠٠ دعوتنامه صادر شده است که به شرح زیر اعلام می گردد:
 • ٣۵٠ دعوتنامه ویزای ۱۸۹ با کف امتیاز ۶۵
 • ١۵٠ دعوتنامه ویزای ۴۹۱ فامیلی با کف امتیاز ٧۵

شرح مشاغل اعلام شده در این راند، که به علت همگیری بیماری کرونا، بر رشته های پزشکی و پیراپزشکی تاکید داشته، به اختصار به صورت ذیل می باشد:

 • ٢٣٠ دعوتنامه برای رشته Medical Lab Scientists
 • ١۴١ دعوتنامه برای رشته Registered Nurses
 • ۴٩ دعوتنامه برای رشته Other Medical Practitioners
 • ۴۵ دعوتنامه برای رشته Specialist Physicians
 • ١٨ دعوتنامه برای رشته Psychologists

اکتبر 27, 2020

با توجه به شیوع بیماری کرونا که سرتاسر دنیا را تحت تاثیر قرارداده است، استرالیا نیز زمان روند بررسی ویزاهای مختلف خود را با اندکی افزایش، به روز رسانی کرد. بر اساس اعلام اداره مهاجرت، این افزایش زمان پردازش، مانع از صدور ویزاها نشده است و تنها پروسه زمانی را کمی تغییر می دهد. بر این اساس، طی روز جاری زمانبندی های جدید در سایت اداره مهاجرت استرالیا به شرح ذیل اطلاع رسانی شد:

ویزاهای نیروی ماهر کار یا Skilled workers​

 • ویزای ساب کلاس 189، حدود 9 تا 19 ماه
 • ویزای ساب کلاس 190، حدود 9 تا 12 ماه
 • ویزای ساب کلاس 491، حدود 73 روز تا 4 ماه

ویزاهای موقت یا Temporary Visas

 • ویزای ساب کلاس 186، حدود 6 تا 7 ماه
 • ویزای ساب کلاس 485، حدود 5 تا 6 ماه

ویزاهای همراه یا Partner Visas

 • ویزای ساب کلاس 820 ، حدود 22 تا 27 ماه
 • ویزای ساب کلاس 801، حدود 13 تا 20 ماه
 • ویزای ساب کلاس 309، حدود 17 تا 25 ماه
زمانیندی بررسی پرونده های صدور ویزا

اکتبر 19, 2020

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *