Visitor visa Subclass 600

ویزای توریستی استرالیا

ویزای توریستی استرالیا

همه افراد به جز شهروندان استرالیا و نیوزیلند برای ورود به کشور استرالیا ملزم به دریافت مجوز ورود به این کشور می باشند. ویزای توریستی استرالیا به عنوان یکی از روش های متعدد ورود به این کشور به شمار می رود.

از همین رو سالانه، افراد زیادی برای سپری کردن یک مدت مشخص، تصمیم به اقدام از این روش را اتخاذ می نمایند. ویزای توریستی استرالیا این امکان را به متقاضیان می دهد تا در یک مدت مشخص در این کشور حضور داشته باشند.

هدف از ویزای توریستی سپری کردن یک مدت مشخص در کشور استرالیا است. از همین افراد در این کشور امکان تمدید ویزا را نخواهند داشت و باید در موعد مقرر به کشور مبدا بازگردند. این نکته بدین معناست که ویزای توریستی به سایر ویزاهای دیگر تبدیل نمی گردد و افراد برای ادامه تحصیل و یا ورود به بازار کار موظف به خروج از کشور استرالیا می باشند.

در این مقاله انواع ویزای توریستی استرالیا، مدارک مورد نیاز، برترین شهرهای توریستی استرالیا و هزینه مورد نیاز برای این اقدام مورد بررسی قرار گرفته است.

انواع ویزای توریستی استرالیا

به صورت کلی انواع ویزای توریستی استرالیا به سه گروه دسته بندی می شود. افراد متناسب با شرایط و خواسته های خود قادر خواهند بود برای هر یک از روش های اعلام شده اقدام نمایند.

ویزای توریستی یا ساب کلاس ۶۰۰ به عنوان معمول ترین روش ورود به کشور استرالیا به شمار می رود. در ادامه به انواع ویزای توریستی استرالیا اشاره می شود.

این ویزای رایگان برای بازدیدهای متعدد از استرالیا برای اهداف گردشگری یا تجاری است که حداکثر سه ماه در یک بازه زمانی ۱۲ ماهه انجام می شود.

این ویزا در اختیار دارندگان گذرنامه از تعدادی از کشورهای اروپایی است و قابل تمدید نیست. از همین رو متقاضیان ایرانی نمی توانند برای این ویزای توریستی استرالیا اقدام نمایند.

این ویزا به متقاضیان امکان می دهد تا هر زمان که می خواهند، تا یک سال به استرالیا سفر کنند و در هر بار بازدید سه ماه در این کشور اقامت داشته باشند. این ویزا برای دارندگان گذرنامه از تعدادی از کشورها و مناطق در خارج از استرالیا زندگی می کند، قابل دسترس است.

برای ETA هزینه درخواست ویزا وجود ندارد، با این وجود هزینه خدمات ۲۰ دلار فقط برای برنامه های آنلاین اعمال می گردد.

ویزای ویزیتور برای افرادی طراحی شده است که واجد شرایط ویزای E-Visitor  یا Electronic Travel Authority نیستند. این ویزا به متقاضیان امکان می دهد که از سه، شش یا ۱۲ ماه از استرالیا، برای اهداف گردشگری یا تجاری بازدید نمایند. این ویزا مختص به متقاضیان ایرانی برای ورود به کشور استرالیا است.

مراحل اخذ ویزای توریستی استرالیا

همانند سایر روش های مهاجرتی، افراد برای دریافت ویزای توریستی استرالیا ملزم به سپری کردن مراحل مشخصی برای دریافت ویزا می باشند. اولین گام برای درخواست ویزای توریستی استرالیا، تعیین وقت سفارت برای ارائه مدارک است. وقت سفارت استرالیا به صورت آنلاین یا غیر حضوری مقدور است. از همین رو متقاضیان با توجه به زمان بندی مورد نظر، برای این مرحله اقدام می نمایند.

وقت سفارت از طریق وب سایت سفارت  www.iran.embassy.gov.au صورت می گیرد. افراد برای تعیین وقت سفارت می بایست به سایت رسمی سفارت استرالیا مراجعه نمایند و حساب کاربری را ایجاد کنند. پس از تکمیل نمودن فرم ویزای مورد نظر و پرداخت هزینه صدور ویزا، می توان وقت سفارت را دریافت نمود.

گام بعدی فراهم آوردن مدارک مورد نیاز برای مراجعه به سفارت است. این مدارک متناسب با روش انتخابی متفاوت است. مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی استرالیا در ادامه مقاله مورد بررسی قرار می گیرد. پس از مراجعه به سفارت به صورت معمول پس از گذشت ۶ الی ۹ ماه بررسی های صورت می گیرد و جواب سفارت از طریق ایمیل به درخواست کنندگان ارائه می گردد.

مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی استرالیا

یکی از مهم ترین فاکتورهای اخذ ویزای توریستی استرالیا، فراهم آوردن مدارک مورد نیاز است. افراد متناسب با روش انتخابی می بایست مدارک مورد نیاز برای متقاعد کردن آفیسر به کشور مبدا ارائه دهند.

در صورتی که مدارک ارائه شده از سوی شما نشان دهنده بازگشت به کشور مبدا باشد، شانس خوبی برای اخذ ویزای توریستی استرالیا خواهید داشت. دعوت نامه یکی از مهم ترین مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی استرالیا محسوب می گردد. از دیگر مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی استرالیا می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • مدارک شناسایی (کارت ملی، شناسنامه و کارت پایان خدمت).
 • پاسپورت فعلی با ۶ ماه اعتبار و پاسپورت قبلی برای بررسی سوابق سفری.
 • تعیین وضعیت تاهل.
 • ارائه گواهی شغلی یا تحصیلی.
 • سند مالکیت.
 • ۲ قطعه عکس ۴٫۳.
 • گردش حساب بانکی ۳ ماهه و تمکن مالی از بانک های معتبر ایران.
 • رزرو بلیط رفت و برگشت.
 • ارائه مدارک به منظور اقامت در استرالیا.

هزینه های ویزای توریستی استرالیا

هزینه های ویزای توریستی استرالیا را می توان به چند بخش دسته بندی کرد. از مهم ترین هزینه های ویزای توریستی استرالیا می توان به هزینه های سفارت و میزان هزینه های مورد نیاز برای اقامت در این کشور اشاره نمود. میزان هزینه های اقامت در استرالیا متناسب با زمان حضور در این کشور، شهر انتخابی و سبک زندگی افراد متفاوت است و نمی توان یک میزان مشخصی را تعیین نمود.

هزینه های سفارت دارای تعرفه مشخصی است و همه افراد برای درخواست ویزا، ملزم به پرداخت آن می باشند. در ویزای توریستی مبالغ متناسب با روش انتخابی تعیین می گردد. میزان هزینه های سفارت شامل اعضای خانواده از قبیل همسر و فرزندان نفر اصلی می شود. هزینه سفارت برای ویزای توریستی به ازای هر نفر ۱۴۰ دلار در زمان وقت سفارت، پرداخت می گردد.

مدت زمان بررسی ویزا

اکثر پرونده ها بین ۴۴ تا ۴۸ روز رسیدگی می شوند. و در زمان درخواست و صدور این ویزا متقاضی می بایست خارج از خاک استرالیا باشد.

وضعیت خانواده شما در این ویزا

متقاضی باید به صورت انفرادی اقدام کند و اعضا خانواده وی به صورت جداگانه.

شرایط ویزا

میزان اقامت (مدت زمان اقامت)

مدت زمان این ویزا بین ۳ تا ۱۲ ماه است و ویزا ممکن است برای  یک بار ورود باشد و یا  اینکه متقاضی بتواند در طول مدت ویزا به دفعات ورود و خروج نماید طبق قانون ماندن با این ویزا بیشتر از ۱۲ ماه در طول ۱۸ ماه نباید باشد.

اما مدت زمان اقامت متقاضی در نامه گرنت ویزا(Grant Visa) قید می گردد که بسته به هرپرونده ای این مدت متفاوت است و ممکن است این مدت زمان با آنچه متقاضی درخواست داده است متفاوت باشد. لازم به ذکراست امکان تبدیل این ویزا به اقامت دائم و یا سایر ویزاها نیز وجود ندارد.

هزینه صدور

۱۴۵ دلار

قوانین جدید ویزای توریستی

دولت استرالیا اعلام کرده است که در این زمان فقط شهروندان استرالیایی، ساکنان و اعضای خانواده آنها قادر خواهند بود برای ورود به استرالیا از روش ویزای توریستی اقدام نمایند.

این اقدامات به منظور پیشگیری و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در این کشور است. کلیه افرادی که به دنبال حضور در کشور استرالیا هستند، ملزم به سپری کردن دوره قرنطینه ۱۴ روزه در اماکن تعیین شده از جانب دولت می باشند.

مهاجرت-به-کانادا
ویزای توریستی استرالیا

بهترین شهرهای توریستی استرالیا

استرالیا، واقع در بین اقیانوس آرام و اقیانوس هند، کوچکترین قاره اما بزرگترین کشور در منطقه اقیانوسیه و ششمین کشور بزرگ جهان است. این کشور از مکان های دیدنی و شگفت انگیزی زیادی بهره می برد.

شهرهای استرالیا مکان های پر جنب و جوش برای گشت و گذار هستند، اما وسعت بسیار زیاد این کشور به این معنی است که در طول یک سفر احتمالاً نمی توان از همه آنها بازدید کرد.

سیدنی مدرن و پیشرفته، یکی از بهترین شهرهای استرالیا برای بازدید گردشگران است. چشم انداز سیدنی ساختمان های سفید با پوشش گیاهی سرسبز، دریا و آسمان صاف در ترکیب با کهن الگوی کلاسیک شهرهای بزرگ است. با داشتن سواحل خارق العاده و کوه های آبی سیدنی را دوست خواهید داشت.

در مجموع، سیدنی دارای بیش از 30 ساحل شنی است که از این میان می توان در مکان های درجه یک در موج سواران یافت. پایتخت نیو ساوت ولز، سیدنی شهری مدرن است که در اطراف بندر های دیدنی توسعه یافته است و غذاهای فوق العاده، زندگی شبانه، خرید و جاذبه های دیدنی را ارائه می دهد.

دومین شهر بزرگ کشور یک مکان شیک و جهان وطن برای بازدید است. این یک کلان شهر واقعی است، با جمعیت تقریبی چهار میلیون نفر که از این امر مراقبت می کند که قلب کلان شهر پر جنب و جوش شبانه روزی باقی بماند. ملبورن با وجود وسعت زیاد، برای گردشگران آسان است.

ملبورن که یکی از بهترین شهرها برای زندگی در جهان است، ظاهری اروپایی دارد و محل زندگی شهروندان کشورهای بی شماری از سراسر جهان است. این همان چیزی است که به آن احساس منحصر به فرد و چند فرهنگی می بخشد. این شهر که اغلب به عنوان پایتخت فرهنگی کشور شناخته می شود، دارای گالری های هنری متعددی، یک صحنه موسیقی پر جنب و جوش و برخی از غذاهای خارق العاده از سراسر جهان است.

کانبرا پایتخت استرالیا و به عنوان یکی از برترین شهرهای این کشور قلمداد می شود. این شهر با جمعیتی بالغ بر ۳۳۵ هزار نفر در مقایسه با شهرهای سیدنی و ملبورن، جمعیت کمتری را در خود جای داده است. گردشگران در شهر کانبرا قادر خواهند بود از مناظر و بناهای بی نظیر این شهر از جمله موزه جنگ استرالیا، نگارخانه ملی، ضرابخانه سلطنتی استرالیا دیدن نمایند.

بریزبن در بیشتر سال از تابش آفتاب با شکوه برخوردار است، اما فقط هوای عالی نیست که پایتخت کوئینزلند را به مکانی عالی برای بازدید تبدیل کرده است. از یک صحنه هنری شگفت انگیز و فرهنگ در حال تکامل laneway ، تا غذاخوری های ایده آل، زندگی شبانه پر جنب و جوش و خرید در کلاس جهان یکی از پویا ترین مقصد سفر استرالیا شده است. پروژه های نوسازی شهری مانند South Bank Parklands و Howard Smith Wharves انقلابی در چگونگی تعامل شهر با رودخانه معروف خود ایجاد کرده اند.

نکات ضروری در ویزای توریستی استرالیا

ویزای توریستی استرالیا به عنوان یکی از روش های ورود به استرالیا قلمداد می شود. در همین خصوص نکاتی وجود دارد که افراد باید قبل از ورود به این کشور در نظر داشته باشند. این نکات در قالب موارد زیر در این بخش مورد بررسی قرار گرفته است.

شهروندان ایرانی فقط می توانند برای ویزای ساب کلاس ۶۰۰ اقدام نمایند.

مدت اعتبار ویزای توریستی استرالیا برای اولین بار بین ۱۴ تا ۳۰ روز است.

اجازه کار و تحصیل در این بازه زمانی وجود ندارد.

شانس متقاضیان ایرانی برای ویزای توریستی استرالیا متناسب با سایر ویزاهای استرالیا کمتر است.

ارائه دعوت نامه و سابقه سفرهای قبلی، شانس افراد را برای اخذ ویزای توریستی استرالیا افزایش می دهد.

 • ملاقات خانواده و دوستان
 • متقاضی به عنوان گردشگر و به منظور سفر و یا اهدافی غیر از بیزنس و پروسه های درمانی باید در استرالیا باشد.
 • تحصیل در دورهای کمتر از سه ماه
 • این ویزا شرط سنی ندارد.
 • برای درخواست ویزا نیاز به مدرک زبان انگلیسی نمی باشد.
 • اعضای خانواده متقاضی در اپلیکیشن وی نمی توانند وجود داشته باشند و می بایست به صورت جداگانه درخواست دهند و اپلیکشن جداگانه نیز پرکنند(حتی اشخاصی که اسمشان درپاسپورت متقاضی هست باید به صورت جداگانه اقدام کنند)
 • ازآنجایی که کلیه هزینه ها دراین ویزا به عهده متقاضی است توصیه می شود متقاضی بیمه درمانی بگیرد تا در صورت نیاز از آن استفاده نماید.
 • صرفا به دلیل دیدار وگردش به استرالیا بیاید.
 • پول کافی برای ماندن دراسترالیا داشته باشد.
 • دراسترالیا نباید کارکند.
 • متقاضی میبایست شرایط پزشکی را داشته باشد.
 • متقاضی نبایست جرمی مرتکب شده باشد.
 • متقاضی بیمه درمانی داشته باشد تا در صورت بروز شرایط پیش بینی نشده بیماری بتواند از آن استفاده کند.
 • شغل شما می بایست در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا باشد.
 • ارزیابی مثبت شغل خود را از سازمان ارزیابی کننده مربوطه دریافت کرده باشید.
 • برای ثبت پرونده در اداره مهاجرت استرالیا باید دعوتنامه داشته باشید.
 • امتیازات لازم برای اخذ این ویزا را کسب کرده باشید.
 • امکان تبدیل این ویزا به اقامت دائم و یا سایر ویزاها نیز وجود ندارد.
 • متقاضی باید به قوانین کشور استرالیا احترام بگذارد.
 • متقاضی گرنت(Grant) ویزا را به همراه داشته باشد.
 • پاسپورت متقاضی به صورت دیجیتالی به ویزا لینک می شود و برچسبی در پاسپورت متقاضی خورده نمی شود.
مهاجرت به استرالیامهاجرت کاری استرالیاسرمایه گذاری استرالیا
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *