Visitor visa Subclass 600
Visitor visa Subclass 600

شرایط دریافت ویزای توریستی استرالیا

کشور استرالیا از جمله مقاصد محبوب توریستی در دنیا محسوب می شود و هر ساله تعداد بسیار زیادی از مسافران برای بازدید از مناظر زیبای این کشور و جاذبه های توریستی آن و یا دیدار اقوام و دوستان به این کشور سفر می کنند. بر اساس آمار رسمی، هر ساله و به طور میانگین بالغ بر چهار میلیون توریست به این کشور سفر می کنند و تنها در سال 2023 و پس از پایان دوره کرونا، پنج میلیون و چهارصد هزار نفر از این کشور دیدن کرده اند.

به طور طبیعی، با توجه به درآمد و منفعت بالای صنعا توریسم در کشورهای مختلف، دولت ها همیشه در تکاپوی بالا بردن جذابیت های توریستی کشورهای خودشان می باشند و سیاست هایی را اتخاذ می کنند تا صدور روادید و ویزای توریستی ساده تر گردد. اما متاسفانه، ویزای توریستی در کنار تمامی موهبت های خود، یک روش ورود به خاک کشور مقصد برای افرادی می باشد که قصد ورود و اقامت غیر قانونی در این کشورها می باشند و بدنبال اخذ اقامت دائم از روش هایی نظیر پناهندگی، بدون گذراندن مراحل قانونی اخذ اقامت دائم هستند. از اینرو، دولت هایی مانند کشور استرالیا، ناگزیر به استفاده از فیلترهای خاص برای صدور ویزای توریستی می باشند.

در این مقاله قصد داریم تا به معرفی این فیلترها و عواملی که می بایست در مسیر درخواست ویزای توریستی استرالیا مد نظر قرار دهیم بپردازیم و توضیحاتی در این زمینه را به شما عزیزان ارائه دهیم.

آفیسرهای اداره مهاجرت کشور استرالیا، در زمان بررسی مدارک پرونده های توریستی، باید به طور کامل و منطقی متقاعد شوند که هدف اصلی شما از دریافت این ویزا صرفا بازدید از کشور استرالیا و یا دیدار با بستگان و دوستان شما می باشد و اهداف دیگری مانند اقامت غیر قانونی، اصرار بر اخذ اقامت دائم و یا اقدام به اخذ پناهندگی این کشور را ندارید و همچنین از منابع مالی کافی برای سفر به این کشور و پرداخت هزینه های جاری خود در این کشور برخوردار هستید. چنانچه مدارک و ادعاهای شما برای آفیسر کافی باشد، شما موفق به اخذ این ویزا خواهید شد و در صورتی که اداره مهاجرت پس از بررسی مدارک و ادعاهای شما متقاعد نشود، درخواست ویزای شما مردود اعلام می شود.

عوامل اصلی که آفیسرهای اداره مهاجرت استرالیا در زمان بررسی پرونده های توریستی مد نظر قرار می دهند

 

1- تمکن مالی و درآمد

متقاضیان ویزای توزیستی می بایست با ارائه گواهی تمکن مالی (موجودی حساب بانکی) اثبات نمایند که قادر به پرداخت هزینه های سفر خود به کشور استرالیا که شامل هزینه بلیط رفت و برگشت هواپیما، هتل و هزینه های حمل و نقل داخلی و همچنین هزینه های نابهنگام احتمالی در زمان بازدید خود از کشور استرالیا می باشند. در کنار این گواهی، ارائه گردش حساب نیز تایید خواهد کرد که این موجودی حاصل درآمد متقاضی می باشد و واریزی ناگهانی به حساب او نبوده است. ترجمه اسناد مالکیت شما از قبیل سند ملک و خودرو نیز در این بخش تاثیر بالایی دارند.

2- بلیط رفت و برگشت:

ارائه بلیط های تایید شده رفت و برگشت نیز از جمله مدارکی می باشد که می تواند به صدور ویزای توریستی استرالیای شما کمک کند. ارائه بلیط تایید شده رفت و برگشت به آفیسر بررسی کننده این اطمینان خاطر را می دهد که شما برای سفر خود برنامه ریزی دقیقی کرده اید و مصمم به انجام سفر خود هستید و همچنین تاریخ بازگشت مشخصی به کشور خود دارید.

3- محل اقامت در استرالیا:

در بین مدارک، ارائه ووچر هتل محل اقامت شما در استرالیا و یا آدرس محل زندگی و مشخصات دوستان و اقوام شما در استرالیا که قصد اقامت نزد آنها را دارید، به اداره مهاجرت این اطمینان را خواهد داد که شما در زمینه محل اقامت خود برنامه ریزی مرده اید و مشکلی نخواهید داشت.

4- ارائه دعوت نامه:

چنانچه شما دوستان و اقوامی در استرالیا دارید که اقامت دائم و یا تابعیت این کشور را دارند و پیش از اقدام برای ویزا برای شما دعوت نامه ای ارسال کرده اند، شانس صدور مثبت ویزای توریستی شما به مراتب افزایش می یابد. این افراد با ارسال دعوت نامه به نوعی اصالت درخواست شما را تایید و باز گشت شما به کشور مبدا را پیش از انقضای ویزای توریستی تضمین می کنند.

5- ارائه مدارک و توضیحات وابستگی های عاطفی:

ارائه توضیحات و مدارکی که نشان می دهد شما به کشور خود وابستگی عاطفی بالایی دارید و دلیل خاصی برای اقامت غیر قانونی و درخواست پناهدگی در خاک استرالیا را ندارید، از مهم ترین بخش های پروسه صدور موفقیت آمیز ویزای توریستی شما می باشد. بعنوان مثال، فرد متاهلی که درخواست ویزای خود را داده و همسر ایشان درخواست ویزا نداده است، عملا به اداره مهاجرت استرالیا اثبات کرده مه بدلیل وابستگی عاطفی به همسر خود و عدم همراهی ایشان، به کشور خود باز می گردد. همچنین ارائه شواهدی که یک فرد در مورد اضطرار حضور خود در کنار خانواده در کشور مبدا را اثبات کند، به روند صدور مثبت ویزای توریستی کمک بالایی می کند.

6- ارائه مدارک نیاز به سفر استرالیا:

در مورد ویزای توریستی استرالیا، متقاضی می تواند بغیر از بازدید از این کشور و اقوام خود دلایل مهم تری داشته باشد. بعنوان مثال، مدارکی که اثبات کند دوست و یا خویشاوندی در کشور استرالیا بدلایل پزشکی و یا عاطفی نیاز به حضور، حمایت و نگه داری شما را دارد و یا مدارکی که نشان بدهد شما برای دریافت خدمات درمانی خاصی به استرالیا سفر دارید. از دیگر مدارک از این دست می توان به مسائل تجاری و بازرگانی اشاره کرد. بعنوان مثال، یک بازرگان می تواند مدارکی دال بر دیدار با شرکت های تجاری و مذاکره کاری با آنها را ارائه دهد و یا حضور در یک نمایشگاه بین المللی برای ایجاد ارتباط با تامین کنندگان و مشتریان استرالیایی.

7- ارائه سوابق سفر:

سوابق سفر شما به کشورهای دیگر و اخذ ویزا از این کشورها و بازگشت به موقع شما پیش از انقضای این ویزاها نشان دهنده این می باشد که شما در شرایط مشابه، اقدام به اقامت غیر قانونی نکرده اید و ذهنیت بسیار مثبتی برای آفیسر شما ایجاد می کند. به طور خاص، سابقه اخذ ویزای شینگن که دریافت آن کمی مشکل می باشد، می تواند شانس بسیار خوبی برای دریافت ویزای توریستی استرالیا برای شما ایجاد کند.

انواع ویزای توریستی استرالیا

به صورت کلی انواع ویزای توریستی استرالیا به سه گروه دسته بندی می شود. افراد متناسب با شرایط و خواسته های خود قادر خواهند بود برای هر یک از روش های اعلام شده اقدام نمایند.

ویزای توریستی یا ساب کلاس ۶۰۰ به عنوان معمول ترین روش ورود به کشور استرالیا به شمار می رود. در ادامه به انواع ویزای توریستی استرالیا اشاره می شود.

این ویزای رایگان برای بازدیدهای متعدد از استرالیا برای اهداف گردشگری یا تجاری است که حداکثر سه ماه در یک بازه زمانی ۱۲ ماهه انجام می شود.

این ویزا در اختیار دارندگان گذرنامه از تعدادی از کشورهای اروپایی است و قابل تمدید نیست. از همین رو متقاضیان ایرانی نمی توانند برای این ویزای توریستی استرالیا اقدام نمایند.

این ویزا به متقاضیان امکان می دهد تا هر زمان که می خواهند، تا یک سال به استرالیا سفر کنند و در هر بار بازدید سه ماه در این کشور اقامت داشته باشند. این ویزا برای دارندگان گذرنامه از تعدادی از کشورها و مناطق در خارج از استرالیا زندگی می کند، قابل دسترس است.

برای ETA هزینه درخواست ویزا وجود ندارد، با این وجود هزینه خدمات ۲۰ دلار فقط برای برنامه های آنلاین اعمال می گردد.

ویزای ویزیتور برای افرادی طراحی شده است که واجد شرایط ویزای E-Visitor  یا Electronic Travel Authority نیستند. این ویزا به متقاضیان امکان می دهد که از سه، شش یا ۱۲ ماه از استرالیا، برای اهداف گردشگری یا تجاری بازدید نمایند. این ویزا مختص به متقاضیان ایرانی برای ورود به کشور استرالیا است.

دریافت ویزای توریستی استرالیا با دعوت‌نامه

ویزای توریستی استرالیا با دعوت‌نامه، یک گزینه محبوب برای دیدار خانواده و دوستان در این کشور است. این نوع ویزا از زیرمجموعه‌های ساب کلاس 600 است و تا 12 ماه اعتبار دارد. برای دریافت این ویزا، نیاز به دریافت یک دعوت‌نامه از یک شهروند یا فرد دارای اقامت دائم در استرالیا است که حداقل 18 سال سن داشته باشد.

از میان اقوامی که می‌توانند دعوت‌نامه صادر کنند، والدین، فرزندان، برادران و خواهران، پدربزرگ و مادربزرگ، عمه، خاله، عمو، دایی، خواهرزاده و برادرزاده به‌شمار می‌روند؛ اما نامزد، دوستان و عموزاده‌ها جزو افرادی هستند که نمی‌توانند دعوت‌نامه صادر کنند.

ویژگی جالب ویزای توریستی استرالیا با دعوت‌نامه این است که مدت زمان ویزای توریستی استرالیا برای اقامت بیشتر از 3 ماه و پرداخت وجه تضمین بین ۵ تا ۱۵ هزار دلار نیز برای پوشش هزینه‌های احتمالی مسافر لازم است. هزینه ویزای توریستی استرالیا 150 دلاری است و فردی که آن را دریافت می‌کند می‌تواند به‌مدت اعتبار ویزا (حداقل 2 هفته تا حداکثر 12 ماه) در استرالیا اقامت داشته باشد.

ازطرف‌دیگر، این ویزا محدودیت‌هایی دارد که شامل موارد زیر است:

 • با این ویزا امکان انجام خدمات پزشکی یا کاری و تجاری در استرالیا ندارید؛
 • با این ویزا تنها امکان ثبت‌نام در دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت را خواهید داشت؛
 • دارنده این ویزا امکان تمدید آن در استرالیا را ندارد و باید قبل‌از اتمام اعتبار ویزا از کشور خارج شود تا از مشکلاتی مانند ریجکت ویزا و قرارگیری در بلک‌لیست جلوگیری شود.

مراحل اخذ ویزای توریستی استرالیا

همانند سایر روش های مهاجرتی، افراد برای دریافت ویزای توریستی استرالیا ملزم به سپری کردن مراحل مشخصی برای دریافت ویزا می باشند. اولین گام برای درخواست ویزای توریستی استرالیا، تعیین وقت سفارت برای ارائه مدارک است. وقت سفارت استرالیا به صورت آنلاین یا غیر حضوری مقدور است. از همین رو متقاضیان با توجه به زمان بندی مورد نظر، برای این مرحله اقدام می نمایند.

وقت سفارت از طریق وب سایت سفارت  www.iran.embassy.gov.au صورت می گیرد. افراد برای تعیین وقت سفارت می بایست به سایت رسمی سفارت استرالیا مراجعه نمایند و حساب کاربری را ایجاد کنند. پس از تکمیل نمودن فرم ویزای مورد نظر و پرداخت هزینه صدور ویزا، می توان وقت سفارت را دریافت نمود.

گام بعدی فراهم آوردن مدارک مورد نیاز برای مراجعه به سفارت است. این مدارک متناسب با روش انتخابی متفاوت است. مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی استرالیا در ادامه مقاله مورد بررسی قرار می گیرد. پس از مراجعه به سفارت به صورت معمول پس از گذشت ۶ الی ۹ ماه بررسی های صورت می گیرد و جواب سفارت از طریق ایمیل به درخواست کنندگان ارائه می گردد.

مدارک لازم برای ویزای توریستی استرالیا

یکی از مهم ترین فاکتورهای اخذ ویزای توریستی استرالیا، فراهم آوردن مدارک مورد نیاز است. افراد متناسب با روش انتخابی می بایست مدارک مورد نیاز برای متقاعد کردن آفیسر به کشور مبدا ارائه دهند.

در صورتی که مدارک ارائه شده از سوی شما نشان دهنده بازگشت به کشور مبدا باشد، شانس خوبی برای اخذ ویزای توریستی استرالیا خواهید داشت. دعوت نامه یکی از مهم ترین مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی استرالیا محسوب می گردد. از دیگر مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی استرالیا می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • مدارک شناسایی (کارت ملی، شناسنامه و کارت پایان خدمت).
 • پاسپورت فعلی با ۶ ماه اعتبار و پاسپورت قبلی برای بررسی سوابق سفری.
 • تعیین وضعیت تاهل.
 • ارائه گواهی شغلی یا تحصیلی.
 • سند مالکیت.
 • ۲ قطعه عکس ۴٫۳.
 • گردش حساب بانکی ۳ ماهه و تمکن مالی از بانک های معتبر ایران.
 • رزرو بلیط رفت و برگشت.
 • ارائه مدارک به منظور اقامت در استرالیا.

هزینه های ویزای توریستی استرالیا

هزینه های ویزای توریستی استرالیا را می توان به چند بخش دسته بندی کرد. از مهم ترین هزینه های ویزای توریستی استرالیا می توان به هزینه های سفارت و میزان هزینه های مورد نیاز برای اقامت در این کشور اشاره نمود. میزان هزینه های اقامت در استرالیا متناسب با زمان حضور در این کشور، شهر انتخابی و سبک زندگی افراد متفاوت است و نمی توان یک میزان مشخصی را تعیین نمود.

هزینه های سفارت دارای تعرفه مشخصی است و همه افراد برای درخواست ویزا، ملزم به پرداخت آن می باشند. در ویزای توریستی مبالغ متناسب با روش انتخابی تعیین می گردد. میزان هزینه های سفارت شامل اعضای خانواده از قبیل همسر و فرزندان نفر اصلی می شود. هزینه سفارت برای ویزای توریستی به ازای هر نفر ۱9۰ دلار در زمان وقت سفارت، پرداخت می گردد.

مدت زمان بررسی ویزا

اکثر پرونده ها بین ۴۴ تا ۴۸ روز رسیدگی می شوند. و در زمان درخواست و صدور این ویزا متقاضی می بایست خارج از خاک استرالیا باشد.

وضعیت خانواده شما در این ویزا

متقاضی باید به صورت انفرادی اقدام کند و اعضا خانواده وی به صورت جداگانه.

شرایط ویزا

میزان اقامت (مدت زمان اقامت)

مدت زمان این ویزا بین ۳ تا ۱۲ ماه است و ویزا ممکن است برای  یک بار ورود باشد و یا  اینکه متقاضی بتواند در طول مدت ویزا به دفعات ورود و خروج نماید طبق قانون ماندن با این ویزا بیشتر از ۱۲ ماه در طول ۱۸ ماه نباید باشد.

اما مدت زمان اقامت متقاضی در نامه گرنت ویزا(Grant Visa) قید می گردد که بسته به هرپرونده ای این مدت متفاوت است و ممکن است این مدت زمان با آنچه متقاضی درخواست داده است متفاوت باشد. لازم به ذکراست امکان تبدیل این ویزا به اقامت دائم و یا سایر ویزاها نیز وجود ندارد.

هزینه صدور

۱90 دلار

قوانین جدید ویزای توریستی

دولت استرالیا اعلام کرده است که در این زمان فقط شهروندان استرالیایی، ساکنان و اعضای خانواده آنها قادر خواهند بود برای ورود به استرالیا از روش ویزای توریستی اقدام نمایند.

این اقدامات به منظور پیشگیری و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در این کشور است. کلیه افرادی که به دنبال حضور در کشور استرالیا هستند، ملزم به سپری کردن دوره قرنطینه ۱۴ روزه در اماکن تعیین شده از جانب دولت می باشند.

مهاجرت-به-کانادا

بهترین شهرهای توریستی استرالیا

استرالیا، واقع در بین اقیانوس آرام و اقیانوس هند، کوچکترین قاره اما بزرگترین کشور در منطقه اقیانوسیه و ششمین کشور بزرگ جهان است. این کشور از مکان های دیدنی و شگفت انگیزی زیادی بهره می برد.

شهرهای استرالیا مکان های پر جنب و جوش برای گشت و گذار هستند، اما وسعت بسیار زیاد این کشور به این معنی است که در طول یک سفر احتمالاً نمی توان از همه آنها بازدید کرد.

سیدنی مدرن و پیشرفته، یکی از بهترین شهرهای استرالیا برای بازدید گردشگران است. چشم انداز سیدنی ساختمان های سفید با پوشش گیاهی سرسبز، دریا و آسمان صاف در ترکیب با کهن الگوی کلاسیک شهرهای بزرگ است. با داشتن سواحل خارق العاده و کوه های آبی سیدنی را دوست خواهید داشت.

در مجموع، سیدنی دارای بیش از 30 ساحل شنی است که از این میان می توان در مکان های درجه یک در موج سواران یافت. پایتخت نیو ساوت ولز، سیدنی شهری مدرن است که در اطراف بندر های دیدنی توسعه یافته است و غذاهای فوق العاده، زندگی شبانه، خرید و جاذبه های دیدنی را ارائه می دهد.

دومین شهر بزرگ کشور یک مکان شیک و جهان وطن برای بازدید است. این یک کلان شهر واقعی است، با جمعیت تقریبی چهار میلیون نفر که از این امر مراقبت می کند که قلب کلان شهر پر جنب و جوش شبانه روزی باقی بماند. ملبورن با وجود وسعت زیاد، برای گردشگران آسان است.

ملبورن که یکی از بهترین شهرها برای زندگی در جهان است، ظاهری اروپایی دارد و محل زندگی شهروندان کشورهای بی شماری از سراسر جهان است. این همان چیزی است که به آن احساس منحصر به فرد و چند فرهنگی می بخشد. این شهر که اغلب به عنوان پایتخت فرهنگی کشور شناخته می شود، دارای گالری های هنری متعددی، یک صحنه موسیقی پر جنب و جوش و برخی از غذاهای خارق العاده از سراسر جهان است.

کانبرا پایتخت استرالیا و به عنوان یکی از برترین شهرهای این کشور قلمداد می شود. این شهر با جمعیتی بالغ بر ۳۳۵ هزار نفر در مقایسه با شهرهای سیدنی و ملبورن، جمعیت کمتری را در خود جای داده است. گردشگران در شهر کانبرا قادر خواهند بود از مناظر و بناهای بی نظیر این شهر از جمله موزه جنگ استرالیا، نگارخانه ملی، ضرابخانه سلطنتی استرالیا دیدن نمایند.

بریزبن در بیشتر سال از تابش آفتاب با شکوه برخوردار است، اما فقط هوای عالی نیست که پایتخت کوئینزلند را به مکانی عالی برای بازدید تبدیل کرده است. از یک صحنه هنری شگفت انگیز و فرهنگ در حال تکامل laneway ، تا غذاخوری های ایده آل، زندگی شبانه پر جنب و جوش و خرید در کلاس جهان یکی از پویا ترین مقصد سفر استرالیا شده است. پروژه های نوسازی شهری مانند South Bank Parklands و Howard Smith Wharves انقلابی در چگونگی تعامل شهر با رودخانه معروف خود ایجاد کرده اند.

نکات ضروری در ویزای توریستی استرالیا

ویزای توریستی استرالیا به عنوان یکی از روش های ورود به استرالیا قلمداد می شود. در همین خصوص نکاتی وجود دارد که افراد باید قبل از ورود به این کشور در نظر داشته باشند. این نکات در قالب موارد زیر در این بخش مورد بررسی قرار گرفته است. ویزای توریستی استرالیا برای ایرانیان فقط شامل ویزای ساب کلاس ۶۰۰ می‌شود.

مدت زمان ویزای توریستی استرالیا

مدت اعتبار ویزای توریستی استرالیا برای اولین بار بین ۱۴ تا ۳۰ روز است. اجازه کار و تحصیل در این بازه زمانی وجود ندارد. شانس متقاضیان ایرانی برای ویزای توریستی استرالیا متناسب با سایر ویزاهای استرالیا کمتر است. ارائه دعوت نامه و سابقه سفرهای قبلی، شانس افراد را برای اخذ ویزای توریستی استرالیا افزایش می دهد.

آیا امکان تمدید ویزای توریستی وجود دارد؟

امکان تمدید ویزای توریستی استرالیا برای ایرانیان وجود ندارد. به‌عبارت دیگر، اگر شما یک ویزای توریستی استرالیا دارید و می‌خواهید مدت اقامت خود را تمدید کنید، نمی‌توانید این کار را در داخل استرالیا انجام دهید. به‌جای اینکه درخواست تمدید کنید، باید پیش‌از پایان اعتبار ویزا به کشور مبدا، یعنی ایران، بازگردید و برای درخواست یک ویزای جدید را از طریق سفارت یا کنسولگری استرالیا در این کشور اقدام کنید؛ بنابراین، اگر به‌عنوان مثال یک ویزای توریستی استرالیا با مدت اعتبار 3 ماه دارید، باید پیش‌از پایان این مدت به کشور مبدا بازگردید و از آنجا اقدام به درخواست یک ویزای جدید برای ورود مجدد به استرالیا کنید.

 

دلایل ریجکت و نحوه رفع ریجکتی ویزای توریستی استرالیا

ریجکت ویزای توریستی استرالیا برای متقاضیان، یک تجربه ناخوشایند است؛ اما اطلاع از دلایل این ریجکت و نحوه رفع آن به آن‌ها کمک زیادی می‌کند. وزارت امور داخلی استرالیا در ارزیابی ویزاهای خود بسیار سخت‌گیر است و برخی از دلایل متداول ریجکت ویزای توریستی 600 عبارت‌اند از:

 1. انتخاب برنامه مهاجرتی نامناسب: متقاضیان باید مطمئن باشند که برنامه مهاجرتی انتخابی‌شان با هدف ویزای توریستی سازگار است.
 2. نقص مدارک: ارائه مدارک کامل و صحیح، مهم است. هرگونه نقص یا جعلی‌بودن مدارک می‌تواند منجر به ریجکت درخواست شود.
 3. عدم ارائه مدارک کافی: برای اثبات تمکن مالی و سایر الزامات، ارائه مدارک کافی و صحیح ضروری است.
 4. عدم ارتباط موثر با میزبان استرالیایی: متقاضیان باید به‌طور موثر با میزبان خود در استرالیا ارتباط برقرار کنند و شرایط نامناسب میزبان نیز می‌تواند منجر به ریجکت شود.

پس‌از شناخت دلایل ریجکت، متقاضیان می‌توانند موارد مذکور را اصلاح و درخواست خود را مجدداً ارسال کنند. همچنین، آن‌ها می‌توانند از امکان ارائه درخواستی مبنی بر تجدیدنظر به دادگاه تجدیدنظر اداری (AAT) نیز استفاده کنند. در نهایت، اخذ مشاوره مهاجرت می‌تواند به متقاضیان در این فرآیند کمک بسیاری کند و از ریسک ریجکتی کاسته شود.

 

سخن پایانی

ویزای گردشگری 600 استرالیا به‌عنوان یکی از مسیرهای مهاجرتی بسیار خوب برای سفر به این کشور شناخته می‌شود و به متقاضیان امکان تحقق بخشیدن به اهداف توریستی خود را می‌دهد. با توجه به تغییرات مداوم در قوانین و شرایط مهاجرتی استرالیا، انجام این فرآیندها به‌همراه یک کارشناس مجرب و متخصص امری بسیار ضروری است. این کارشناسان می‌توانند به داوطلبان کمک کنند تا مراحل مختلف مهاجرتی را به‌درستی انجام دهند و از تغییرات قانونی و مسائل پیچیده در این زمینه آگاه شوند. با توجه به این واقعیت، انتخاب کارشناسان متخصص و مجرب پرشین مایگرنت در این زمینه می‌تواند به متقاضیان کمک بزرگی در رسیدن به اهداف مهاجرتی‌شان باشد.

 نمونه  تصویر فرم درخواست ویزای توریستی استرالیا:

visa australia tourist form

 • ملاقات خانواده و دوستان
 • متقاضی به عنوان گردشگر و به منظور سفر و یا اهدافی غیر از بیزنس و پروسه های درمانی باید در استرالیا باشد.
 • تحصیل در دورهای کمتر از سه ماه
 • این ویزا شرط سنی ندارد.
 • برای درخواست ویزا نیاز به مدرک زبان انگلیسی نمی باشد.
 • اعضای خانواده متقاضی در اپلیکیشن وی نمی توانند وجود داشته باشند و می بایست به صورت جداگانه درخواست دهند و اپلیکشن جداگانه نیز پرکنند(حتی اشخاصی که اسمشان درپاسپورت متقاضی هست باید به صورت جداگانه اقدام کنند)
 • ازآنجایی که کلیه هزینه ها دراین ویزا به عهده متقاضی است توصیه می شود متقاضی بیمه درمانی بگیرد تا در صورت نیاز از آن استفاده نماید.
 • صرفا به دلیل دیدار وگردش به استرالیا بیاید.
 • پول کافی برای ماندن دراسترالیا داشته باشد.
 • دراسترالیا نباید کارکند.
 • متقاضی میبایست شرایط پزشکی را داشته باشد.
 • متقاضی نبایست جرمی مرتکب شده باشد.
 • متقاضی بیمه درمانی داشته باشد تا در صورت بروز شرایط پیش بینی نشده بیماری بتواند از آن استفاده کند.
 • شغل شما می بایست در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا باشد.
 • ارزیابی مثبت شغل خود را از سازمان ارزیابی کننده مربوطه دریافت کرده باشید.
 • برای ثبت پرونده در اداره مهاجرت استرالیا باید دعوتنامه داشته باشید.
 • امتیازات لازم برای اخذ این ویزا را کسب کرده باشید.
 • امکان تبدیل این ویزا به اقامت دائم و یا سایر ویزاها نیز وجود ندارد.
 • متقاضی باید به قوانین کشور استرالیا احترام بگذارد.
 • متقاضی گرنت(Grant) ویزا را به همراه داشته باشد.
 • پاسپورت متقاضی به صورت دیجیتالی به ویزا لینک می شود و برچسبی در پاسپورت متقاضی خورده نمی شود.

سوالات متداول

1- تای عاطفی یا خانواده در کشور مبدا و مقصد

2- تای اجتماعی در ایران : برای اثبات تای اجتماعی در ایران فرد میبایست اثبات کند که در کشور مبدا (ایران) دارای جایگاه اجتماعی بالایی بوده و از نظر اقتصادی شرایط خوبی دارد و نیازی برای اعلام پناهندگی در کشور استرالیا را ندارد این موضوع میتواند با ارائه اسناد و مدارک مختلف ،لیست بیمه کارمندان ، گواهی های کاری و مجوز ثبت شرکت فرد مورد اثبات قرار گیرد.

3-TRAVEL HISTORY (تاریخچه سفر مناسب): منظور از تاریخچه سفر برای ویزا توریستی استرالیا، تاریخچه هر سفر خارجی است که فرد رفته و  و الزاما نیازی به تاریخچه سفری با ویزا شنگن نیست بلکه تمامی سفر های یک تاریخچه سفری محاسبه میشود.

4-گردش حساب: یکی از عوامل بسیار مهم و تاثیرگذار در پرونده شخص متقاضی، گردش حساب وی میباشد که با توجه

به  DEBIT,CREDIT  فرد و گردش حساب سالیانه- شش ماه اخیر فرد این موضوع مورد بررسی دولت استرالیا قرار

میگیرد که با توجه به جایگاه اجتماعی اقتصادی فرد اندازه تمکن مالی متفاوت میباشد هرچه میزان گردش حساب فرد بالا

تر این مدرک ارزش بالاتری دارد.

5-دعوت نامه: داشتن دعوت نامه به متقاضی ویزا توریستی استرالیا شانس بالا تری برای اخذ این ویزا میدهد . در صورت ارسال دعوت نامه از سمت بستگان درجه یک، دعوت نامه دارای اعتبار بالا تری خواهد بود.

این بستگان میبایت مدارکی را ارائه دهند این مدارک شامل:

 • Pay sleep
 • مدارک اجاره مسکن – سند
 • مداک کاری
 • اثبات شهروندی استرالیا
 • و…

.از شروع جمع آوری مدارک تا دریافت ویزا بطور متوسط کمتر از 50 روز زمان خواهد برد

هزینه دولتی اقدام برای ویزا توریستی استرالیا برای هر شخص مبلغ 190 AUD دلار استرالیا می باشد.

 • ویزا توریستی خانوادگی
 • ویزا توریستی کاری-تجاری
 • ویزا توریستی ویزیت

ویزا توریستی خانوادگی :

این ویزا به منظور بازدید از خانواده در استرالیا صادر میشود. بدیهی است که برای اخذ ان متقاضی میبایست از خانواده خود که در استرالیا هستند دعوت نامه گیرد، در این دعوت نامه باید مشخص شود که در صورت نیاز شخص دعوت کننده توانایی حمایت مالی از شما را دارد.

ویزا توریستی و گردشگری:

این ویزا برای افرادی که تنها به هدف تفریح و گردش قصد سفر به استرالیا  را دارند مناسب است. اعتبار این ویزا با توجه به هدف اعلامی فرد به سفارت متفاوت است و فرد برای گرفتن این استریم ویزا می بایست تاریخچه سفر ارائه دهد که این تاریخچه سفر با منابع مالی فرد می بایست  تطابق داشته باشد.

ویزا توریستی کاری-تجاری:

این ویزا برای افرادی هست که به منظور شرکت در سمینار-همایش یا قرارداد های کار و یا به قصد بازرگانی و بیزنس به صورت موقت به استرالیا سفر میکنند مدت زمان اعتبار این ویزا بسته به دعوت نامه صادره از شرکت دعوت کننده فرد متقاضی دارد

مهاجرت به استرالیامهاجرت کاری استرالیاسرمایه گذاری استرالیا
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *