دپارتمان ترجمه ناتی

National Accreditation Authority for
Translators and interpreters

ترجمه ناتی NAATI

ترجمه ناتی (naati) چیست؟


سازمان مهاجرتی پرشین مایگرنت مفتخر است که در کنار ارائه خدمات حرفه ای مهاجرتی خود، خدمات ترجمه ناتی (NAATI) را با بهره جستن از اساتید فن ترجمه و کارشناسان زبده در این حیطه و با عنایت به اشراف کلیه این کارشناسان به مدارک و اسناد مورد نیاز جهت امور مهاجرتی، خدمات ویژه و قابل توجهی را به شما عزیزان از طریق دپارتمان ترجمه ارائه نماید.

در حالی که سرعت عمل در ترجمه به خصوص در زمینه مهاجرت حرف اول را می زند، مترجمان این شرکت نهایت دقت و کیفیت را نیز چاشنی کار خود می نمایند تا بدین وسیله بالاترین میزان کیفیت در ترجمه اسناد و مدارک شما یاران گرامی میسر شود. خدمات ترجمه ناتی کاملا با مسائل مهاجرتی در هم تنیده شده است و فرای ترجمه اسناد و مدارک رایج، دربرگیرنده ترجمه تخصصی سوابق کاری، قراردادها و کلیه اسناد تخصصی مربوط به مشاغل مختلف است.

شایان ذکر است، بواسطه قرارداد این شرکت با وکیل پایه یک دادگستری، امکان گواهی برابر اصل کلیه اسناد و مدارک نیز فراهم شده است. همچنین بواسطه حضور مترجم رسمی NAATI استرالیا، این شرکت قابلیت ارائه مدارک ترجمه شده با مهر NAATI را نیز دارا بوده و تمامی مدارک مهمور به مهر ایشان ارائه می گردند.

درباره مترجم ناتی

مترجم ناتی با شرکت در آزمون رسمی این سازمان و کسب نمره مورد نیاز، عضو سازمان ناتی کشور استرالیا شده و به عنوان Certified Translator یا مترجم معتبر شناخته می شود و به ایشان امکان استفاده از مهر معتبر ناتی اعطا می شود که این مهر از جانب استرالیا و نیوزلند دارای ارزش و اعتبار رسمی ترجمه می باشد.

مترجم ناتی سازمان مهاجرتی پرشین مایگرنت، دارای مجوز ترجمه ناتی از فارسی به انگلیسی است که تمام ترجمه های لازم را مهمور به مهر ناتی صادر می نماید.


اعتبار ترجمه ناتی چقدر است؟

برای درک بهتر جواب اینکه ترجمه ناتی چقدر اعتبار دارد می توان مدارک را به سه دسته مدارک تغییر پذیر، مدارک تغییر ناپذیر و مدارک دارای تاریخ اعتبارتقسیم کرد.

  • مدارک تغییر پذیرعبارتند از شناسنامه، کارت ملی، سند ازدواج، سند املاک و سند خودرو. این مدارک در طول زمان دچار برخی تغییرات می گردند، مانند تغییر نام و یا نام خانوادگی، ثبت ازدواج یا طلاق، تولد فرزند، فروش املاک و خودرو. ترجمه ناتی این نوع مدارک معمولا بعد از شش ماه از تاریخ ترجمه توسط مراجع معتبر شناخته نمی شوند و باید ترجمه مجدد با تاریج جدید ارائه گردد.
  • مدارک تغییر ناپذیر همانند مدارک تحصیلی، گواهی فوت، پرینت های بانکی، فیش های حقوقی و قراردادهای رسمی. این نوع مدارک در طول زمان دچار تغییر نشده و برای همین حتی بعد از گذشت بیش از شش ماه توسط مراجع رسمی، مورد قبول هستند.
  • ترجمه ناتی انجام گرفته برای مدارک دارای تاریخ مانند گواهینامه رانندگی، کارت ملی، گواهی عدم سوپیشینه، معمولا تا تاریخ اعتبار سند، معتبر هستند.

هزینه ترجمه ناتی

قیمت ها به تومان می باشد
هزینه ترجمه نسخه اولنام مدرک
50.000شناسنامه
60.000مدرک دیپلم
30.000 ترمیریزنمرات دبیرستان و پیش دانشگاهی
60.000دانشنامه
35.000 ترمیریز نمرات دانشگاهی
40.000کارت ملی
55.000کارت پایان خدمت
65.000گواهینامه رانندگی
145.000سند ازدواج
110.000قرارداد کاری
130.000 صفحه ایسابقه کاری همراه شرح وظایف
80.000فیش حقوقی : کوچک
100.000فیش حقوقی : بزرگ
75.000 صفحه ایسوابق بیمه (از تامین اجتماعی)
110.000حکم کارگزینی یا بازنشستگی
85.000پروانه پزشکی و مطب
80.000گواهی ها
110.000 صفحه ایپروانه نظام مهندسی
60.000گواهی عدم سوپیشینه
75.000روزنامه رسمی – تغییرات و تصمیمات :کوچک
115.000روزنامه رسمی – تغییرات و تصمیمات :بزرگ
145.000 صفحه ایاظهارنامه مالیاتی
80.000 – 115.000 صفحه ایاساسنامه ثبت شرکت (فرمی و غیر فرمی)
200.000اظهار نامه یا تقاضای ثبت شرکت (پشت و رو)
150.000جواز تاسیس
200.000وکالت نامه محضری : سایز A3
95.000وکالت نامه محضری : سایز A4
85.000قبوض
58.000دفترچه بیمه
150.000سند مالکیت (دفترچه ای)
195.000سند مالکیت (تک برگی)
90.000 – 110.000اجاره نامه و مبایعه نامه با کد رهگیری
110.000اجاره نامه و بنچاق

  • هزینه کپی برابر اصل کردن گذرنامه به ازای هر صفحه مبلغ ۳۰،۰۰۰ تومان می باشد.
  • هزینه مهر ناتی به ازای هر پلمپ ۳۵،۰۰۰ تومان می باشد. همچنین به منظور کپی برابر اصل نمودن مدارک با مهر وکیل، مبلغ ۲۵،۰۰۰ تومان به ازای هر صفحه به هزینه ترجمه اضافه می گردد.
  • تمامی هزینه های ذکر شده در فهرست بالا بر طبق تعرفه های دادگستری می باشند.

سوالات متداول


مترجم ناتی به فردی ابلاغ می شود که پس از شرکت و قبولی در آزمون رسمی مترجمی ناتی، موفق به کسب مجوز ترجمه ناتی از این سازمان شده است. این آزمون توسط دولت استرالیا برگزار شده و مترجم می تواند انواع ترجمه را انجام داده و با مهر ناتی آنها را تایید نماید. ناتی مخفف عبارت National Accreditation Authority for Translators and Interpreters است که به معنی مرجع اعتبار بخشی ملی به مترجمان شفاهی است. ترجمه ناتی مورد تایید کشورهای استرالیا، نیوزیلند مالزی و آفریقای جنوبی می باشد. دانشگاه های استرالیا و نیوزیلند در سراسر جهان نیز ترجمه ناتی را می پذیرند.

با توجه به تعداد رو به افزایش متقاضیان مهاجرت به استرالیا در سرتاسر دنیا، بالطبع نیاز به ترجمه ناتی که مورد تایید این کشور است، بیش از پیش حس می شود. هدف ناتی این است که استانداردهای ملی بالایی را در ترجمه کتبی و شفاهی تنظیم و حفظ نماید.

مترجم با شرکت در آزمون رسمی ناتی و کسب نمره مورد نیاز عضو سازمان ناتی شده و به عنوان Certified Translator یا مترجم معتبر شناخته می شود و به آنها امکان استفاده از مهر معتبر ناتی اعطا می شود که این مهر از جانب استرالیا و نیوزلند دارای ارزش و اعتبار رسمی ترجمه می باشد.

ترجمه ناتی توسط مترجم تائید شده دولت استرالیا (دارای مدرک مترجمی ناتی) انجام می گردد و نیازی به تائیده وزارت علوم، دادگستری و سایر مراجع ذیصلاح ندارد.

خیر. سیستم ترجمه ناتی و ترجمه رسمی از یکدیگر کاملا مجزا هستند. و هیچ مترجمی حق ندارد روی یک ترجمه و یک برگ هر دو مهر رو بزند. حتی مترجمی حق استفاده از مهر خود برروی برگه و مهر مترجم دیگر را ندارد.

خیر. ترجمه ناتی از قوانین کشور استرالیا پیروی می کند و عملا بین ترجمه ناتی و سیستم دادگستری کشورمان ارتباطی وجود ندارد. برای دریافت تاییدات دادگستری، نیاز به دریافت ترجمه از سایر دارالترجمه های غیر ناتی می باشد.

بله. برخی از کشورها مانند آفریقای جنوبی، کانادا، مالزی و نیوزیلند ترجمه ناتی را عموما قبول دارند. در این خصوص حتما پیش از درخواست ترجمه، از وکیل خود و یا مرجع مورد نظرتون سوال کنید.

بله شما می توانید اصل مدارک خود را از طریق پیک برای ما ارسال نمایید و یا از طریق ارسال تصویر با کیفیت مدارک توسط ایمیل، درخواست انجام ترجمه خود را ارائه نمایید. همکاران ما همانند گذشته، پروسه ترجمه مدارک شما را با کیفیت و دقت بالا، دنبال خواهند کرد.

تازه های مهاجرتی

(021)96862626 فرم مشاوره رایگان