بیزینس پلن
بیزینس پلن

برنامه تجاری NTNP چیست؟

برنامه تجاری NTNP به دنبال جذب افرادی با تخصص تجاری و دارایی سرمایه گذاری قابل توجه است تا با سکونت در مناطق شمالی، باعث ارتقای محیط اقتصادی آنها شود. این طرح مهاجرتی، برای خارجیانی که توانایی تاسیس، خرید یا سرمایه گذاری در یکی از کسب و کارهای موجود را دارند، در نظر گرفته شده است. متقاضیان در درجه اول بر اساس توانایی خود برای ایجاد خروجی های کسب و کار یا فعالیت های حرفه ای انتخاب می شوند.

این فرآیند با ارائه یک مفهوم کسب و کار و اظهار تمایل خود به مهاجرت به مناطق شمال غربی (NWT) آغاز می شود. متقاضیان آینده درخواست کامل و طرح های کسب و کار خود را ارائه می کنند تا توسط دپارتمان صنعت، گردشگری و سرمایه گذاری مورد بررسی قرار گیرد. اگر متقاضی پذیرفته شود و طرح کسب و کار پیاده سازی شود، یک گواهی انتخاب صادر شده و متقاضی می تواند برای اخذ وضعیت اقامت دائم به سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی (IRCC) درخواست دهد.

ویزای سرمایه گذاری

برنامه تجاری NTNP دارای دو طرح است: طرح کارآفرینی و طرح خوداشتغالی

این صفحه جزئیات موضوعی زیر را پوشش می دهد:

 • طرح ها
 • فرآیند انتخاب
 • حداقل شرایط لازم
 • طرح کسب و کار
 • مواردی که افراد واجد شرایط نیستند.
 • برنامه ها

  این برنامه مهاجرت را برای کارآفرینانی که به دنبال مهاجرت به NWT و تاسیس کسب و کاری در این منطقه هستند را تسهیل می کند. داوطلبین همه حوزه های اقتصادی واجد شرایط این برنامه هستند. در این برنامه، کسب و کارهایی که یک محصول جدیدی را به NWT معرفی کنند و یا کسب و کارهایی که منافع اقتصادی قابل توجهی را برای منطقه دارند، در هنگام ارزیابی از اولویت برخوردار می باشند. یک طرح کسب و کار نیز باید ارائه شود.

 • طرح خوداشتغالی

  توجه: طرح خوداشتغالی برنامه تجاری NTNP برای همیشه حذف شده است.

  این طرح تجاری برای متخصصانی تعبیه شده است که می توانند با تاسیس یک کسب و کار یا انجام فعالیت های حرفه ای، سرویس مورد تقاضای این منطقه را  ارائه کنند. متخصصانی که از طریق یک کسب و کار یا سایر سازمان های استخدام می شوند، واجد شرایط این طرح نیستند زیرا این طرح فقط برای متخصصان خوداشتغال به کار می رود.

 • فرآیند انتخاب

  فرآیند انتخاب، 8 مرحله دارد

اگر متقاضی معتقد باشد که معیارهای برنامه تجاری را دارا است، در آن صورت بهتر است یک مفهوم کسب و کار ایجاد نموده و در مورد مناطق شمالی، مردم آنجا، محیط و اقتصاد آنجا تحقیق نمایند. مفهوم بیزنس در حال کار می تواند فقط یک فرصت بیزنس در مناطق شمالی را شناسایی نماید یا شامل یک طرح کسب و کار کامل برای راه اندازی بیزینسی جدید باشد و میزان کار به عهده خود متقاضی می باشد.

متقاضیان قبل از دعوت شدن برای ارائه درخواست، باید یک سفر تجاری به مناطق شمالی داشته باشند تا درک جامع تری از محیط تجاری این منطقه و مراحل مورد نیاز برای پیاده کردن یک مفهوم تجاری در یک طرح کسب و کار، بدست آورند. این سفر باید حداقل 4 روز کاری به طور انجامد و شامل روزهای سفر، روزهای مصاحبه و تعطیلات رسمی نمی باشد.

بعد از سفر تجاری، متقاضیان باید حداقل در یک مصاحبه حضوری با یکی از کارکنان دفتر مهاجرت این مناطق حضور یابند تا مفهوم کسب و کار در حال کار را بازبینی کرده و دانش فرد خارجی از مناطق شمالی و مهارت های ارتباطی او را مورد ارزیابی قرار دهند. یک مصاحبه باید در دپارتمان صنعت، گردشگری و سرمایه گذاری در Yellowknife و یک مصابحه باید در دفتر منطقه مربوطه برگزار شود.

بعد از مصاحبه، متقاضی می تواند با ارائه مستندات زیر، فرآیند درخواست را شروع نماید.

 • یک کاور لتر (Cover letter) یا ایمیل که نماینگر علاقه متقاضی برای ثبت درخواست در برنامه استانی این منطقه باشد.
 • تکمیل فرم اطلاعات NTNP-01
 • یک رزومه بروزشده در صورتی که از تاریخ مصاحبه بیش از 2 هفته گذشته باشد.
 • یک کپی از NTNP-05:
 • یک خلاصه مکتوب از مفهوم کسب و کار در حال انجام و سرمایه گذاری که قرار است انجام شود.
 • خلاصه کاملی از یافته های او در سفر کاری

در صورتی که دپارتمان صنعت، گردشگری و سرمایه گذاری از اطلاعات ارائه شده (از جمله مفهوم کسب و کار) رضایت داشته باشد و باور کند که متقاضی در قصد خود برای اقامت در مناطق شمالی صداقت دارد، در آن صورت متقاضی دعوت به اپلای به برنامه تجاری NTNP می شود.

هنگامی که داوطلب دعوت به اپلای رسمی شد، 9 ماه زمان برای ارائه یک درخواست کامل به برنامه استانی دارد. علاوه بر این، هزینه درخواست و هر گونه مخارج دیگر باید به طور کامل پرداخت شود و گزارش بازرسی رسمی نهاد عامل، طرح دقیق کسب و کار و نسخه جدید NTNP-05 نیز باید در عرض این دوره 9 ماهه ارائه شود.

بعد از ارائه درخواست رسمی، متقاضی و طرح کسب و کار باید بر طبق معیار واجد شرایط بودن مورد بازبینی قرار گیرند. کارکنان NTNP برای تایید اطلاعات درخواست ممکن است به ارائه مستندات یا انجام مصاحبه های بیشتری نیاز داشته باشند. کارکنان NTNP یا توصیه می کنند که متقاضی وارد NTNP شود یا او را واجد شرایط معرفی می کنند. این توصیه توسط معاون وزیر صنعت، گردشگری و سرمایه گذاری که وظیفه تصمیم گیری نهایی در مورد پذیرش یا رد درخواست را دارد، مورد بازبینی قرار می گیرد.

بعد از پذیرش درخواست، کارکنان NTNP، متقاضی را پذیرش درخواستش مطلع خواهند کرد. سپس NTNP در مورد توافقنامه کسب و کار با متقاضی وارد مذاکره می شود. این توافقنامه شرایطی که متقاضی باید در طرح کسب و کار اجرا کند را ارائه می دهد. بعد از امضا توافقنامه و دریافت سپرده حسن نیت 75 هزار دلاری، دپارتمان صنعت، گردشگری و سرمایه گذاری، برای متقاضی یک مجوز کار موقت دو ساله صادر می کند که متقاضی می تواند همراه درخواست خود به IRCC آن را ارائه دهد.

برای انجام موفقیت آمیز شرایط توافقنامه و انتخاب شدن، متقاضی باید در محدوده 100 کیلومتری از کسب و کار NWT ساکن شده و حداقل 75 درصد از زمان خود را در آنجا سپری نماید.

به محض وورد به مناطق شمالی، متقاضی دو سال زمان برای ایجاد کسب و کار پیشنهادی در طرح کسب و کار را مطابق با توافقنامه عملکرد کسب و کار دارد. کارکنان NTNP، روند پیشرفت کسب و کار را مانیتور کرده و هر از گاهی با متقاضی دیداری خواهند داشت. متقاضی باید نشان دهد که به طور فعالانه مسئولیت مدیریت فعالیت های روزانه آن کسب و کار را به عهده دارد. مدیریت فعال باید در مکان خود کسب و کار در Northwest Territories انجام شود.

بعد از انجام تمامی شرایط توافقنامه عملکرد کسب و کار، دولت مناطق شمالی، برای متقاضی یک گواهی انتخاب صادر می کند. متقاضی به محض انتخاب می تواند برای اخذ اقامت دائم به سازمان IRCC درخواست دهد. وی یک سال بعد از تاریخ انتخاب وقت دارد به سازمان IRCC درخواست دهد.

بیزینس پلن

حداقل شرایط لازم برای طرح خوداشتغالی :

توجه: طرح خوداشتغالی برنامه های تجاری NTNP فعلا بسته می باشد.

متقاضیان برای اینکه واجد شرایط این برنامه باشند باید:

 • عضوی باشند از حرفه ای مرتبط با حوزه هایی که دچار کمبود مهارت در مناطق شمالی است.
 • هر گونه اعتباربخشی یا سرتیفیکیت مورد نیاز برای آن حرفه یا شغل را داشته باشند.
 • در صورتی که در یکی از مشاغل نظام مند فعالیت می کنند، قادر به برآورده کردن کلیه الزامات قانونی منطقه باشند.
 • در صورتی که مقررات خاصی در این منطقه حاکم نباشد باید از نظام مجوزدهی کانادا مشورت گرفته شود.
 • مهارت های ارتباطی مناسبی برای راه اندازی کسب و کار در مناطق شمالی و سازگاری با انجمن های محلی آنجا داشته باشد.
 • دانش و درک معقولانه ای از مناطق شمالی و اقتصاد آنجا داشته باشند.
 • دسترسی به منابع مالی کافی برای شروع و راه اندازی یک فعالیت حرفه ای و پشتیبانی از خود و هر یک از وابستگان خود برای یک دوره 6 ماهه را نمایش دهند.
 • جزئیات دقیق طرح کسب و کار برای بیزنس یا فعالیت را ارائه نمایند.

طرح کسب و کار :

طرح راه اندازی کسب و کار (BEP)، باید یک طرح منسجم و برنامه ریزی شده برای استقرار موفقیت آمیز و توسعه کسب و کار باشد. این طرح مراحل متفاوتی را که تا حصول اطمینان از وجود شانس معقولانه موفقیت در کسب و کار وجود دارد و متقاضی می تواند به محض ورود آن را راه اندازی نماید را ارائه می کند. این طرح همچنین باید نشان دهد که داوطلب تحقیقات گسترده ای در خصوص عوامل اقتصادی، بازار و فرهنگی مرتبط با کسب و کار پیشنهاد شده، انجام داده است و اینکه می تواند نقاط قوت و ضعف مدیریتی خود را در نظر داشته باشد.

ممکن است سازمان یا موسسه دیگری به متقاضی در ایجاد BEP کمک نماید، اما مهم است که متقاضی دانش و درک کاملی از طرح خود داشته باشد. در صورتی که متقاضی از محتویات BEP بی اطلاع باشد، ممکن است آن را غیرقابل قبول تلقی کنند درخواست رد شود.

مهاجرت به استرالیامهاجرت کاری استرالیاسرمایه گذاری استرالیا
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *