Certificate in Advanced English
Certificate in Advanced English
header
certificate in advanced inglish

معرفی آزمون زبان CAE

آزمون CAE یکی از آزمون های دانشگاه کمبریج که مهارت زبان انگلیسی افراد را نشان میدهد و دارای اعتبار بین المللی می باشد. کلمه CAE مخفف Certificate in Advanced English می باشد.

آزمون CAE یا Certificate in Advanced English توسط دانشگاه کمبریج انگلستان از سال 1991 و به طور متوسط 3 الی 4 بار در هر ماه در 1200 مرکز در 113 کشور مختلف جهان برگزار می شود.

دانشگاه کمبریج آزمون CAEرا نشان طلایی Badge of Excellence در زبان انگلیسی نامیده است. بالغ بر 9000 موسسه آموزشی در سراسر دنیا این مدرک زبان انگلیسی را به رسمیت می شناسند.

مدرک زبان CAE  مورد پذیرش 2800 دانشگاه، سازمان، مؤسسه و شرکت در 67 کشور جهان جهت تحصیل و کار می باشد. نمره CAE شما نشان دهنده ی توانایی فرد در به کار گیری زبان برای برقراری ارتباط در محیط های اجتماعی و آکادمیک می باشد.

بخش های چهارگانه آزمون CAE

 • null
  Speaking: این بخش توانایی شما را در برقراری ارتباط به زبان انگلیسی در مکالمه های رو در رو ارزیابی میکند.
 • null
  Listening: این بخش توانایی شما را در درک مطالب گفتاری از جمله مصاحبه، برنامه رادیویی، سخنرانی و مکالمات روزمره ارزیابی می کند.
 • null
  Writing: این بخش توانایی شما در نوشتن مقاله ، نامه، ایمیل ، پروپوزال و گزارش ارزیابی می کند.
 • null
  Reading and use of English: این بخش توانایی شما را در بکار گیری زبان انگلیسی و چگونگی استفاده از کلمات و گرامر را ارزیابی می کند.

Speaking

بخش گفتاری در این آزمون به مدت 15 دقیقه و به صورت رو در رو با ممتحن برگزار میشود و دو شرکت کننده روبروی دو ممتحن می نشینند. یکی از این دو ممتحن مصاحبه را انجام می دهد و مکالمات شرکت کنندگان را بررسی می کند و ممتحن دیگر فقط به ارزیابی کیفیت مکالمات می پردازد و صحبت نمی کند.

به عبارت دیگر یکی از ممتحنین نقش سنجش و مدیریت مکالمات زبان انگلیسی را بر عهده دارد در حالی که ممتحن دیگر تنها وظیفه بررسی و ارزیابی سطح زبان انگلیسی شرکت کنندگان در آزمون CAE را دارد. شرکت کنندگان به سه صورت صحبت می کنند: مونولوگ، با ممتحن و با یکدیگر.

شامل مصاحبه و مکالمه بین ممتحن و شرکت کنندگان می باشد و سوالاتی در مورد علایق، سرگرمی ها و شغل شما مطرح می شود.

سه تصویر به شما نمایش داده می شود و شما ملزم هستید که به مدت یک دقیقه بدون وقفه در مورد این تصاویر صحبت کنید و سپس نفر دوم می بایست به مدت 30 ثانیه در مورد آنچه شما گفته اید اظهار نظر کند و بعد از شما نوبت به نفر دوم میرسد و این پروسه تکرار میشود. سوالاتی که شما باید در مورد آن صحبت کنید جهت یادآوری در قسمت بالای صفحه نوشته شده است.

شرکت کنندگان می بایست با یکدیگر گفتگو کنند. ممتحن دستورالعمل های گفتاری را به صورت کتبی در اختیار شما می گذارد که می بایست طبق این دستورالعمل مکالمه را به مدت دو دقیقه پیش ببرید. سپس ممتحن سوالی را مطرح میکند و به شما یک دقیقه فرصت میدهد تا با هم مشورت کرده و تصمیم گیری نمایید.

ممتحن و شرکت کنندگان درباره موضوعاتی که در بخش قبلی (بخش سوم) به آن پرداخته شده بود صحبت میکنند. ممتحن مکالمه را در این بخش هدایت می کند و سوالاتی را مطرح میکند که شرکت کنندگان را بررسی بیشتر در مورد مسائل مطرح شده تشویق می کند.

Listening

زمان در نظر گرفته شده برای بخش شنیداری 40 دقیقه است که شامل 30 سوال می باشد. یک بریده کوتاه از یک سخنرانی، یک مونولوگ طولانی، یک مصاحبه یا مکالمه و یک مونولوگ کوتاه در مورد یک محتوا است.

از شرکت کنندگان در آزمون CAE انتظار می رود توانایی های شنیداری مانند درک مطلب، انتقال اطلاعات شنیده شده، درک موضوع و نظر گوینده و احساسات فرد گوینده را درک کنند.

شامل مصاحبه و مکالمه بین ممتحن و شرکت کنندگان می باشد و سوالاتی در مورد علایق، سرگرمی ها و شغل شما مطرح می شود.

یک مونولوگ به مدت 3 دقیقه پخش می شود و شما می بایست جملات ناقص را در برگه سوالات بر اساس اطلاعاتی که می شنوید تکمیل کنید.

مکالمه ای بین دو یا چند نفر به مدت 4 دقیقه پخش می شود و شما می بایست پاسخ صحیح سوالات چند گزینه ای را انتخاب نمایید.

مجموعه 5 مونولوگ را می شنوید که هر کدام به مدت 30 ثانیه زمان می برد. در برگه سوالات دو تمرین وجود دارد و شما می بایست هر یک از 5 گوینده را با یکی از 8 پاسخ موجود مطابقت دهید.

Writing

مدت زمان تعیین شده برای این بخش یک ساعت و 30 دقیقه می باشد و از دو بخش تشکیل شده است.

بخش اول اجباری است و شامل نوشتن یک انشا در پاسخ به یک متن است؛ این متن می تواند مواردی چون: مقاله، بروشور و یا نامه ی رسمی یا غیررسمی باشد. شما می بایست توضیح دهید که کدامیک از دو مورد ذکر شده اهمیت بیشتری دارد و دلایل خود را نیز بیان کنید.

در بخش دوم شما باید یکی از ۳ موضوع ارائه شده را انتخاب کنید. که به طور معمول شامل: نوشتن نامه، پروپوزال، گزارش و یا بازخورد  است. شرکت کنندگان بر اساس این شاخص ها ارزیابی می گردند: محتوا، توانایی برقراری ارتباط با خواننده، سازماندهی اطلاعات موجود در متن و زبان.

Reading

مدت زمان ارزیابی این بخش ۹۰ دقیقه است و شامل ۸ بخش و ۵۶ سوال می باشد. مجموعا در حدود ۳۰۰۰ تا ۳۵۰۰ لغت انگلیسی به صورت مقاله در متون این بخش وجود دارد که از منابع مختلفی تهیه شده است .

بخش اول که شامل 8 سوال است یک متن با چندین جای خالی است که می بایست با یک کلمه یا عبارت تکمیل شود و شما باید پاسخ صحیح را از میان گزینه های داده شده انتخاب کنید.

بخش دوم یک متن با چندین جای خالی است که هر کدام یک کلمه کم دارند و باید بین گزینه ها پاسخ مناسب را انتخاب کنید. تعداد سؤالات این بخش 8 عدد است.

بخش سوم یک متن با 8 جای خالی است که در انتهای هر خط کلمه ای داخل پرانتز قرار گرفته که باید فرم صحیح آن را در جای خالی قرار دهید.

بخش چهارم شامل 6 سؤال است که هر کدام یک جمله با یک کلمه کلیدی است و دومین جمله یک جای خالی در وسط دارد. شما باید کلمه ی کلیدی را به نحوی تغییر دهید که معنای جمله ی دوم مشابه جمله ی اول باشد.

بخش پنجم یک متن با 6 سؤال چند گزینه ای است که شما باید یک گزینه ی صحیح را انتخاب کنید.

بخش ششم 4 متن به شما داده می شود که پس از اینکه خواندید باید به 4 سوال جواب دهید که می بایست مشخص کنید کدام سؤال ماهیت کدام متن را نشان میدهد.

بخش هفتم شامل یک متن است که دارای 6 جای خالی است و هر کدام معرف یک پاراگراف هستند. بعد از اتمام متن این 6 پاراگراف به صورت نامنظم قرار گرفته اند و شما باید ترتیب صحیح آنها را طبق متن مشخص کنید.

بخش هشتم شامل 10 سؤال چند گزینه ای است که پس از آن چندین متن کوتاه وجود دارند و شما باید هر عبارت را به گزینه ی درست وصل کنید.

Scoring system CAE

سیستم نمره دهی آزمون CAE

تمام شرکت کننده ها یک اعلان نتیجه از دانشگاه کمبریج دریافت می کنند، اما آنهایی که امتیازشان به قدر کافی بالاست یک مدرک آزمون CAE  نیز دریافت خواهند کرد.

در صورت شرکت در امتحان نتایج جدید جایگزین نتایج قبلی خواهند شد. همچنین شرکت کنندگان یک مدرک CAE که در آن سطح زبان فعلی آنها و امتیاز زبانی آنها در ترازبندی زبان انگلیسی دانشگاه کمبریج دریافت می کنند.

نمره CAE نهایی شرکت کننده ازمیانگین نمرات همه ی مهارت ها (خواندن، نوشتن، شنیدن و گفتار) تشکیل می شود.

CAE  برای آزمایش سطح C1  طراحی شده اما کسانی که بین 200 الی 210 امتیاز در این آزمون بگیرند سطح زبانی آنها C2 و کسانی که کمتر از 180 امتیاز دریافت کنند، سطح زبانی آنها B2 اعلام خواهد شد.

لازم به ذکر است امتیاز های بین ۱۴۲ الی ۱۵۹ تنها گزارش می شوند و هیچ گونه مدرکی برای آنها صادر نمی شود. این امتحان به طور معمول هر هفته برگزار می گردد. و در حال حاضر ۱۴۰۰ مرکز آزمون در ۱۱۷ کشور موجود می باشد

در حالت کلی امتیاز بندی و سطح بندی به صورت ذیل است:

درجه بندی ترازبندی زبان انگلیسی دانشگاه کمبریج سطح بندی زبانی CEFR
A 210_200 C2
B 199_193 C1
C 192_180 C1
CEFR B2 179_160 B2
مهاجرت به استرالیامهاجرت کاری استرالیاسرمایه گذاری استرالیا
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *