ویزای خود اشتغالی

مهاجرت از طریق ویزای خود اشتغالی کانادا

Immigrate as a self-employed person

 

واژه Self-employed در فارسی به معنای خود اشتغال می باشد. در معنای کلی خود اشتغال به کسی اطلاق می شود که در استخدام شخص، شرکت و یا سازمان خاصی نبوده و از طریق تخصصی که دارد به مشتریان مقصد خود دست پیدا کرده و تحت قراردادهای شخصی و ارائه خدمات به مخاطبان خود، درآمد کسب می کند.

 

زمانی که صحبت از ویزای خود اشتغالی کشور کانادا می شود، این معنا دیگر کلی نبوده و صرفا در مورد اشخاص خاصی استفاده می شود که شرایط مورد نظر اداره مهاجرت این کشور برای کسب این ویزا را دارند.

در ابتدا باید بدانیم که جامعه مخاطب این ویزا محدود به دو گروه از افراد می باشد که در زمینه های ورزشی و فرهنگی مشغول به فعالیت های فردی بوده اند و نه تنها توانسته اند در حد خوب، از این طریق امرار معاش کنند، بلکه مورد تشویق و تمجید جوامع ملی خود و جوامع بین المللی نیز قرار گرفته اند. در مورد ورزشکاران بردن نام این گروه کافی بوده و هر ورزشکاری که در هر رشته ورزشی صاحب شهرت و درآمد است در این باب می گنجد، ولی زمانی که زمینه های فرهنگی مورد بحث می باشد، جامعه مخاطب می تواند عضوی از هر یک از جوامع هنری (سمعی و بصری / کتسابی و انتزاعی) و یا فعالان امور فرهنگی غیر هنری باشد.

شرط اولیه برای اخذ این ویزا قرار گرفتن در یکی از این دو دسته می باشد:

حضور مؤثر و مکرر در مسابقات، جشنواره ها، فستیوال ها و رقابت های جهانی

کسب درآمد بالا از طریق خوداشتغالی در زمینه های فرهنگی و یا ورزشی به طور مستقل

چنانچه در هر یک از دو دسته بالا قرار بگیرید، فعالیت های شما می بایست قدمت حداقل ۲ ساله در ۵ سال اخیر داشته و تا لحظه تصمیم گیری در مورد صدور ویزای شما ادامه یابد. چنانچه این فعالیت در بازه پنج ساله اخیر بیش از دو سال بوده است، موجب کسب امتیازهای بیشتری شده و شانس شما را برای اخذ ویزا افزایش می دهد.

مهاجرت به استرالیامهاجرت کاری استرالیاسرمایه گذاری استرالیا
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *