اسپانسری ایالات استرالیا
اسپانسری ایالات استرالیا

اسپانسرشیپ ایالتی

اسپانسرشیپ ایالتی به معنی صدور دعوتنامه برای فرد متقاضی و خانواده وی در هر یک از ویزاهای ممکن (190 یا 491) از سمت یک ایالت در استرالیا گفته می شود. این دعوتنامه به معنی صدور ویزا نیست، ولی گام مهمی در پروسه مهاجرت کاری و حتی سرمایه گذاری است.

با صدور دعوتنامه، ایالتی که متقاضی را اسپانسر شده است اعلام می دارد که مدارک اولیه متقاضی را برای درخواست ویزا از اداره مهاجرت پذیرفته است و متقاضی شرایط لازم برای دریافت ویزای مد نظر خود را از نظر ایالت اسپانسر کننده داراست و اینک وظیفه اداره مهاجرت استرالیا است که به درخواست ویزای متقاضی رسیدگی کرده و آن را بپذیرد یا اینکه بسته به الزامات و مدارک مورد نیاز درخواست متقاضی را رد کند.

نکته حائز اهمیت این است که متقاضی نیز 60 روز فرصت دارد تا به دعوتنامه صادر شده توسط ایالت پاسخ مثبت داده و درخواست ویزای خود را به اداره مهاجرت استرالیا تقدیم نماید. لازم به ذکر است که هر ایالت برای بررسی درخواست متقاضیان بسته به نوع ویزا شرایط متفاوتی از اداره مهاجرت استرالیا می توانند داشته باشند.

به این معنی که برای مثال در ویزاهای مهارتی می توانند برای هر شغل شرایط اضافه نظیر سطح زبان متفاوت از شرایط اداره مهاجرت و یا سوابق کاری به میزان خاصی را از متقاضیان مطالبه نمایند.

skilled-visa-australia

همانطور که می دانید از نظر اداره مهاجرت استرالیا شما با دارا بودن نمره معادل ۶ آیلتس در هر مهارت مجاز به ورود به سازوکار اسکیل سلکت هستید ولی یک ایالت می تواند برای مشاغل خاصی، سطح زبان بالاتر یعنی معادل ۷ آیلتس در هر مهارت را مطالبه نماید و یا سنوات مشخصی سابقه کار مرتبط در شغل شما طلب کند.

بطور مثال ایالت ویکتوریا در سال مالی ۲۰۱۹-۲۰۲۰ اعلام نموده بود که برای صدرو دعوتنامه ویزای ۱۹۰ برای شغل مهندسی مکانیک ۵ سال سابقه مرتبط و سطح زبان معادل ۷ آیلتس الزامی می باشد، بنابراین متقاضیانی که شرایط فوق را دارا نبودند نمی توانستند برای این ویزا در این ایالت درخواست دهند.

در یعضی از اوقات ایالت ها شرایط دیگری نظیر سابقه زندگی و کار در همان ایالت به میزان مشخص را به عنوان شروط اضافه مطرح می نمایند.

ویزاهای اسپانسری استرالیا در ویزاهای مهارتی (ویزاهای نیروی متخصص)

ویزاهای اسپانسری استرالیا در زمینه ویزاهای مهارتی (نیروی متخصص) به دو ساب کلاس ۱۹۰ (اقامت دایم) و ۴۹۱ (اقامت مشروط) تقسیم بندی می شوند. منظور از اسپانسرشیپ ایالتی، این است که یک ایالت به تخصص متقاضی نیاز داشته و با ارائه 5 امتیاز در ویزای 190 یا 15 امتیاز در ویزای 491، اسپانسر متقاضی برای ورود به آن ایالت می شود و از آنجایی که شغل متقاضی نیز مورد نیاز ایالت بوده و فرصتهای شغلی در ایالت اسپانسر شده نسبت به سایر ایالات بیشتر است، متقاضی شانس بیشتری برای پیدا کردن کار نسبت به سایر ایالت های این کشور دارد.

ویزای 190 (ویزای مهارتی استرالیا با اسپانسرشیپ ایالتی):

یکی از ویزاهای پرطرفدار بین متقاضیان ویزاهای مهارتی، ویزای اسپانسری 190 است. اقامت دائم استرالیا از طریق این ویزا به افرادی تعلق می گیرد که علاوه بر داشتن امتیاز مد نظر سازمان مهاجرت استرالیا (65 امتیاز)، شرایط مد نظر آن ایالت را نیز دارا بوده و مایلند از طریق ویزای نیروی متخصص کار به همراه خانواده خود، به استرالیا مهاجرت کنند و یک ایالت نیز اسپانسر شغل ایشان می شود.

افراد با اخذ اقامت دائم استرالیا، از بدو ورود اجازه زندگی، کار و تحصیل را خواهند داشت. با دریافت این ویزا، شخص از مزایای بیمه درمانی نیز از زمان ورود به خاک بهره مند می گردد. همچنین متقاضی می تواند با کسب شرایط لازم، درخواست شهروندی استرالیا را پس از طی زمان مشخص، ارائه نماید. اقدام برای اخذ این ویزا از داخل و یا خارج از خاک استرالیا می تواند صورت بپذیرد و تفاوتی ندارد.

اسپانسرشیپ ایالتی

ویزای 491 (ویزای مهارتی استرالیا با اسپانسرشیپ ایالتی و فامیلی):

با توجه به افزایش امتیاز در برخی رشته ها در سال های اخیر، ویزای 491 به یکی از جدیدترین ویزاهای کشور استرالیا تبدیل شده است. این ویزا از نوامبر سال ۲۰۱۹ اجرایی شده و جایگزین ویزای ۴۸۹ گردیده است. البته مشاغل مورد نیاز در این ویزا بیش تر و وسیع تر از ویزای ۴۸۹ سابق است. همچنین مناطق تحت پوشش این ویزا به شکل باورنکردنی توسعه یافته و باعث افزایش محبوبیت این ویزا شده است.

sponsorship Australia
مهاجرت به استرالیامهاجرت کاری استرالیاسرمایه گذاری استرالیا
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *