آزمون های زبان انگلیسی

آزمون های زبان مورد تایید استرالیا

دربحث اخذ ویزاهای مختلف کشور استرالیا، آزمون های زبان خاصی مورد تأیید قرارگرفته است. نمره لازم برای اخذ هر نوع ویزا متفاوت بوده و در مورد آن مشاوره با متخصصین امر مهاجرت الزامیست. نکته حائز اهمیت در مورد آزمون های زبان مورد تأیید این کشور آزمون زبان PTE می باشد که طرفداران بسیاری دارد. در مورد ویزاهای نیروی متخصص و یا سرمایه گزاری نیز بر خلاف برخی دیگر کشور ها هر دو نوع Academic و General Training مورد تأیید قرار گرفته است.

OET

آزمون IELTS (آیلتس)

این آزمون در دو نوع Academic و General Training برگزار می گردد. نوع Academic آن به محک زدن قدرت استفاده از زبان انگلیسی در محیط های دانشگاهی و علمی می پردازد. کشور های استرالیا و نیوزیلند هیچ تفاوتی در بین نوع Academic و General Training قائل نشده و در مورد ویزاهای اقامت دائم، هر دو را مورد تأیید قرار داده اند. در نوع GENERAL TRAINING این آزمون، بیشتر قدرت استفاده از زبان انگلیسی در زندگی روزمره مورد توجه قرار گرفته است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد این آزمون به صفحه  آزمون آیلتس مراجعه کنید.

IELTS-Preparation

آزمون PTE (پی تی ای)

آزمون PTE که در حال حاضر فقط در نوع Academic ارائه می گردد برای مهاجرت به کشور های استرالیا و نیوزیلند قابل استفاده می باشد ولی مورد تأیید برخی دانشگاه های کشور کانادا برای اخذ ویزای دانشجویی نیز می باشد. این آزمون به طور کامل توسط کامپیوتر و در مراکز مورد تأیید دانشگاه پیرسن برگزار می گردد. نوع تصحیح آن بگونه ایست که توسط هوش مصنوعی انجام شده و هیچ دخالت انسانی وجود ندارد. از آنجاییکه این دانشگاه در ایران مرکزی را تعریف نکرده است، ایرانیان متقاضی می بایست برای حضور در این آزمون به کشورهای دیگر سفر کنند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد این آزمون به صفحه  آزمون پی تی ای مراجعه کنید.

آزمون TOEFL (تافل)

آزمون TOEFL در پروسه مهاجرت به استرالیا و یا نیوزیلند گزینه محسوب می گردد. این آزمون از قدمت بالایی برخوردار بوده و در دو نوع کتبی Paper-based و کامپیوتری Internet-based برگزار می شود. بر خلاف آزمون PTE که از طریق کامپیوتر بوده و تصحیح آن توسط هوش مصنوعی انجام می پذیرد، در نمره دهی نوع کامپیوتری آزمون تافل، دخالت انسانی وجود دارد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد این آزمون به صفحه  آزمون تافل مراجعه کنید.

آزمون CAE (سی ای ایی)

آزمون CAE مورد تآیید کشور های استرالیا و نیوزیلند می باشد. آزمون زبان انگلیسی سطح پیشرفته  آزمونی بین المللی است که متولی برگزاری آن بخش آزمایش و ارزیابی زبانی دانشگاه کمبریج می باشد. در ابتدا دانشگاه کمبریج تنها آزمون FCE و آزمون CPE را ارائه می کرد. اما به درخواست مراکز آموزش زبان، مبنی بر این که فاصله زبانی این دو آزمون بسیار زیاد است، آزمون CAE به برنامه آزمون های این دانشگاه اضافه شد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد این آزمون به صفحه  آزمون سی ای ایی مراجعه کنید.

CAE

آزمون OET (او ایی تی)

آزمون OET نوع خاصی از آزمون زبان است که در کنار محک زدن زبان انگلیسی افراد به مباحث تخصصی رشته افراد پرداخته و در مهاجرت از طریق مشاغلی همچون پرستاری، پزشکی و پیرا پزشکی مورد تأیید و استفاده می باشد. پزشکان و یا کارکنان مراکز درمانی که قصد مهاجرت از طریق ویزای نیروی متخصص و یا کار کردن در مراکز پزشکی و درمانی خارج از کشور را دارند، می بایست برای اثبات توانایی زبانی خود در سطحوح مورد نظر، در این آزمون شرکت نمایند. این آزمون که توسط مرکز آزمون های بین المللی دانشگاه کمبریج طراحی گردیده است، توانایی افراد متخصص در حوزه درمان و علوم پزشکی را در زمینه تخصصی آنها می سنجد.