ویزای 132 اقامت دائم استرالیا
ویزای 132 اقامت دائم استرالیا

ویزای سرمایه گذاری 132 استرالیا

Premium Investor Stream Visa

یکی از محبوب ترین و پر تقاضاترین ویزاهای مهاجرت به استرالیا، ویزای ۱۳۲ است. علت محبوبیت این ویزا دریافت اقامت دائمی این کشور برای فرد و اعضای خانواده او از همان ابتدای سفر به این کشور است. این ویزا به متقضیانی تعلق می گیرد که به قصد سرمایه گذاری و با در اختیار داشتن سرمایه بالا به این کشور وارد می شوند.

این افراد پس از ورود به استرالیا متعهد هستند که مبلغ یک و نیم میلیون دلار این کشور را به چرخه اقتصادی استرالیا وارد کنند و با این مبلغ در این کشور سرمایه گذاری کنند. ویزای ۱۳۲ استرالیا علاوه بر ایجاد شرایط دریافت اقامت فوری، امکانات متعدد دیگری را برای متقاضیان فراهم می‌کند. برای مثال این مهاجران می توانند از امکانات درمانی و تحصیلی این کشور به صورت کاملا رایگان استفاده کنند. در این مقاله ما شما را با شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق دریافت ویزای ۱۳۲ استرالیا آشنا خواهیم کرد.

دریافت ویزای ۱۳۲ استرالیا چه مزایایی برای متقاضیان خواهد داشت؟

همان طور که در مقدمه این مقاله گفتیم، دریافت این ویزا با مزایای زیادی همراه است که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • با دریافت این ویزا می توانید کسب و کار جدید خود را در این کشور راه اندازی کنید یا برای خود یک شغل پیدا کنید.
 • با دریافت ویزای ۱۳۲ استرالیا می توانید از همان ابتدای ورودتان به این کشور، اقامت دائمی استرالیا را برای خود و اعضای خانواده تان دریافت کنید.
 • با دریافت این ویزا می توانید در هر نقطه از این کشور که مایل باشید به راحتی اقامت کنید.
 • این ویزا امکان دریافت بیمه درمانی استرالیا و استفاده از خدمات درمانی رایگان در این کشور را برای شما فراهم می کند.
 • کلیه افرادی که اقامت دائمی این کشور را از طریق ویزای ۱۳۲ استرالیا دریافت می کنند، می توانند به صورت رایگان از خدمات تحصیلی این کشور استفاده کنند.
 • امکان تحصیل رایگان برای اعضای خانواده شما و فرزندانتان پس از مهاجرت به استرالیا با ویزای ۱۳۲ امکان پذیر است.

شرایط دریافت ویزای 132

دریافت ویزای ۱۳۲ استرالیا همانند هر اقدام دیگری نیازمند فراهم آوردن شرایط خاصی است. از جمله شرایط لازم برای اخذ این ویزا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • یکی از شرایطی که برای دریافت ویزای ۱۳۲ استرالیا باید رعایت شود، شرایط سنی است. طبق این شرط، متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق دریافت ویزای ۱۳۲ باید کمتر از ۵۵ سال سن داشته باشند.
 • شرط بعدی که باید برای دریافت ویزای ۱۳۲ استرالیا فراهم شود، در اختیار داشتن مبلغ مشخصی سرمایه و انتقال آن به کشور استرالیا است. طبق قانون میزان سرمایه لازم برای دریافت ویزای ۱۳۲ استرالیا یک و نیم میلیون دلار استرالیا است که باید این مبلغ حتما قابلیت انتقال داشته باشد.
 • شخص متقاضی دریافت این ویزا و همسر او باید در مجموع به مبلغ ۴۰۰ هزار دلار استرالیا سرمایه را در طی دوسال قبل از اقدام برای دریافت ویزای ۱۳۲ استرالیا در اختیار داشته باشند.
 • متقاضیان لازم است حداقل گردش حساب ۳ میلیون دلار را در دوسال از چهار سال قبل از دریافت ویزا در رابطه با کسب و کارشان داشته باشند.
 • چنان چه درآمد حاصل از کسب و کار متقاضی از ۴۰۰ هزار دلار کمتر بوده باشد، او باید حداقل مالکیت ۵۱ درصد از کسب و کار را در اختیار خود داشته باشد.
 • چنان چه درآمد حاصل از کسب و کار متقاضی از ۴۰۰ هزار دلار کمتر بوده باشد، او باید حداقل مالکیت ۳۰ درصد از سهام کسب و کار را در اختیار داشته باشد.
 • متقاضی باید مالک حداقل ۱۰ درصد از یک شرکت متعلق به سهامی عام باشد.
سرمایه گذاری

میزان اقامت (مدت زمان اقامت)

شما و اعضای خانواده شما که واجد شرایط هستند با دریافت این ویزا می توانید به صورت دائم در استرالیا زندگی کنید.

هزینه صدور

هزینه صدور این ویزا برای متقاضی اصلی 7855 دلار استرالیا، برای اعضای خانواده بالای 18 سال 3930 دلار استرالیا و برای اعضای خانواده زیر 18 سال 1960  دلار استرالیا می باشد.

 • سن

  سن فرد متقاضی برای دریافت این ویزا باید کمتر از ۵۵ سال باشد اما در حال حاضر برخی ایالت‌های استرالیا در موارد زیادی و با شرایط خاصی افراد بالای ۵۵ سال را نیز می پذیرند.

 • دعوتنامه

  متقاضی برای دریافت این ویزا می بایست ازسوی یک ایالت یا قلمرو در استرالیا دعوتنامه دریافت کرده باشد.

 • امتیاز

  در این سابکلاس امتیاز مطرح نیست.

 • سوابق ویزاهای متقاضی

  متقاضی در صورت داشتن سابقه رد شدن در این ویزا ممکن است با محدودیت هایی در درخواست مجدد مواجه شود.

 • خانواده

  خانواده متقاضی همزمان با وی ویزا دریافت می کنند.

 • سفر

  دارندگان این ویزا اجازه دارند به دفعات دلخواه در زمان اعتبار این ویزا به داخل و خارج از استرالیا سفر کنند.

 • دارایی

  برای ویزای سرمایه گذاری 132، دارایی‌های شما و همسرتان می‌بایست حداقل یک و نیم میلیون دلار باشد که قابل انتقال به استرالیا نیز باشد.

 • گردش مالی

  شما می بایست در یک یا چند بیزینس گردش مالی حداقل برابر با 3 میلیون دلار استرالیا را در دو سال از چهار سال اخیر داشته باشید.

 • سطح زبان

  برای دریافت این ویزا داشتن نمره زبان الزامی نمی باشد.

 • تعهدات متقاضی

  متقاضی باید کلیه قوانین و مقررات استرالیا را رعایت نماید.

 • آزمایشات پزشکی

  شما و خانواده شما می بایست آزمایشات پزشکی لازم برای اخذ ویزا را انجام داده باشید. استرالیا از بهترین استانداردهای بهداشتی در جهان برخوردار است. برای حفظ این استانداردها، متقاضیان این ویزا قبل از اعطا ویزا به آنها، باید حداقل استانداردهای بهداشتی را رعایت کنند. ممکن است سلامت شما به عنوان بخشی از روند درخواست ویزا ارزیابی شود.

مدیریت زمان

دریافت ویزای ۱۳۲ استرالیا چقدر به طول می انجامد؟

منظور از مدت زمان لازم برای دریافت ویزای ۱۳۲ استرالیا در این قسمت، بازه زمانی است که توسط اداره مهاجرت استرالیا برای طی این پروسه اعلام شده است و هیچ تضمینی وجود ندارد که دریافت ویزا توسط شما همین مدت به طول بیانجامد. عوامل مختلفی ممکن است روی این پروسه تاثیر گذار باشند و زمان لازم برای دریافت ویزای ۱۳۲ استرالیا را برای شما طولانی تر کنند. به گفته اداره مهاجرت استرالیا، افزایش طول این دوره به عوامل زیر بستگی دارد:

 • چنان چه مدارک ارسالی شما ناقص باشند، این امکان وجود دارد که طول دوره دریافت این ویزا برای شما بیشتر باشد.
 • گاه ممکن است که اداره مهاجرت استرالیا به مدت زمان بیشتری برای بررسی مدارک و پرونده شما نیاز داشته باشد. طبیعتا در چنین شرایطی طول دوره دریافت ویزای ۱۳۲ استرالیا برای شما افزایش خواهد یافت.

به طور کلی پرونده متقاضیان دریافت ویزای ۱۳۲  در ۷۵٪ از موارد طی ۱۹ ماه و در ۹۰٪ از موارد در طول ۲۱ ماه بررسی خواهند شد.

آنچه این ویزا در اختیار شما می گذارد

 • شما و اعضای خانواده شما که واجد شرایط می باشند با دریافت این ویزا می توانید به صورت دائم در استرالیا زندگی کنید.
 • می‌توانید کسب و کار شخصی خود را در کشور استرالیا راه اندازی کنید.
 • می توانید در استرالیا کار و تحصیل کنید.
 • خانواده خود (همسر و فرزندان زیر 23 سال) را به همراه خود به استرالیا بیاورید.
 • به مدت 5 سال به صورت نامحدود به داخل و خارج استرالیا سفر کنید.
 • با کسب شرایط لازم، شهروند استرالیا شده و پاسپورت استرالیایی خود را دریافت کنید.

برای دریافت ویزای ۱۳۲ استرالیا به چه مدارکی نیاز خواهیم داشت؟

جمع آوری مدارک برای اخذ ویزای ۱۳۲ استرالیا اصلی ترین و اولین اقدام لازم در این پروسه به حساب می آید. برای جمع آوری این مدارک لازم است که یک چک لیست از وکلای متخصص در زمینه مهاجرت دریافت کنید و طبق آن به جمع آوری مدارک شخصی و تجاری مورد نیاز خود بپردازید و پس از تکمیل این مدارک آن ها را جهت تکمیل پرونده مهاجرتی خود به اداره مهاجرت ارسال کنید.

دریافت دعوتنامه اقامتی برای اخذ ویزای ۱۳۲ استرالیا چگونه انجام می شود؟

برای دریافت دعوت نامه اقامتی جهت اخذ این ویزا لازم است که فرم درخواست دعوت نامه را به ایالت مربوطه ارسال کنید. همچنین گذشتن از چند مرحله تکمیلی آنلاین برای دریافت این دعوت نامه لازم است که باید آن ها را به طور کامل و صحیح تکمیل و دنبال کنید.

تشکیل پرونده در اداره مهاجرت استرالیا برای دریافت ویزای ۱۳۲ استرالیا چگونه انجام می شود؟

پس از این که دعوت نامه خود را از سوی ایالت مربوطه دریافت کردید، باید برای تشکیل پرونده در اداره مهاجرت استرالیا اقدام کنید. برای تشکیل پرونده در اداره مهاجرت استرالیا لازم است که متقاضی کلیه مدارک لازم برای مهاجرت خود و اطرافیان خود را به این اداره ارسال کند. مسلما تشکیل پرونده در این اداره نیازمند پرداخت هزینه های خاص خود است. هزینه های لازم برای تشکیل این پرونده نسبت به زیر شاخه مورد نظر شما متفاوت خواهد بود و طبق جداول مشخصی محاسبه و پرداخت می شود.

دریافت ویزای ۱۳۲ استرالیا چگونه امکان پذیر است؟

پس از ارسال مدارک و تشکیل پرونده در اداره مهاجرت استرالیا نوبت به بررسی مدارک ارسالی شما می رسد. چنان چه مدارک شما بررسی شده و مورد تایید این کشور قرار بگیرد، شما خواهید توانست ویزای اقامتی خود را برای مهاجرت به استرالیا دریافت کنید.

چند نکته در رابطه با دریافت ویزای ۱۳۲ استرالیا

در این قسمت چند نکته تکمیلی را در رابطه با دریافت ویزای ۱۳۲ استرالیا برای شما گرد آوری کرده ایم که دانستن آن ها خالی از لطف نیست. بعضی از نکاتی که لازم است در رابطه با دریافت ویزای ۱۳۲ بدانید عبارتند از:

 • دریافت اقامت دائمی کشور استرالیا از طریق ویزای ۱۳۲ به معنای اقامت دائمی و قطعی متقاضیان نخواهد بود. چنان چه دریافت کنندگان این نوع ویزای سرمایه گذاری استرالیا تعهدات مالی خود را در قبال سرمایه گذاری در این کشور پس از مهاجرت انجام ندهند، دولت استرالیا ویزای آن ها را باطل خواهد کرد و آن ها باید به کشورهای خود بازگردند.
 • برای دریافت این ویزا به داشتن مهارت در زبان یا داشتن نمره زبان نیازی نیست.
 • چنان چه متقاضی دریافت این ویزا به مبلغ یک میلیون دلار استرالیا از یک شرکت داخلی در این کشور برای اجرای یک ایده تجاری سرمایه دریافت کرده باشد، نیازی به رعایت شروط فوق نخواهد داشت.

آیا برای دریافت ویزای ۱۳۲ استرالیا لازم است که حتما با یک وکیل مشورت کنیم؟

چنان چه که شما به طور مستقل اطلاعات کافی در این باره در اختیار دارید و می توانید به تنهایی برای دریافت ویزای ۱۳۲ استرالیا اقدام کنید، لزومی برای مشورت با یک وکیل وجود نخواهد داشت؛ اما به طور کلی بهتر است که با یک وکیل متخصص در این زمینه صحبت کنید و راهنمایی های لازم را برای انجام این کار دریافت کنید.

با دریافت ویزای ۱۳۲ استرالیا آیا می توان اعضای خانواده را به همراه خود برای اقامت به این کشور برد؟

با دریافت این ویزا می توانید اعضای درجه ۱ خانواده خود، شامل همسر و فرزندانتان، را با خود به این کشور برده و برای آن ها اقامت دریافت کنید.

خلاصه مقاله و نتیجه گیری

در این مقاله در رابطه با دریافت ویزای ۱۳۲ استرالیا اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دادیم و شرایط لازم برای انجام این کار را مطرح کردیم. دریافت ویزای ۱۳۲ استرالیا می تواند برای شما و اعضای خانواره همراه شما بسیار مفید باشد و امکانات اقامتی خوبی را برایتان فراهم کند. اما شرط اصلی اقامت در این کشور برای شما داشتن سرمایه زیادی برای سرمایه گذاری در این کشور است و چنان چه این مبلغ را در اختیار دارید، سرمایه گذاری در استرالیا و دریافت ویزای ۱۳۲ این کشور یک گزینه بسیار عالی و مناسب برای شما خواهد بود.

مهاجرت به استرالیامهاجرت کاری استرالیاسرمایه گذاری استرالیا
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *