Persian Migrant English Center

Persian Migrant PTE Mock Center

آزمون پی تی ای آکادمیک چیست؟

آزمون PTE Academic یک آزمون انگلیسی طراحی شده توسط موسسه معتبر پیرسون است که  مبتنی بر کامپیوتر ارزیابی خود را انجام میدهد و دانشجویان بین المللی و مهاجران کشورهای مختلف به ویژه استرالیا و نیوزیلند، آن را به عنوان سریع ترین، عادلانه ترین و انعطاف پذیر ترین روش برای اثبات مهارت ها زبان انگلیسی خود برای ویزاهای تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری ارائه می دهند.

درباره آزمون پی تی ای PTE

موسسه Pearson که تالیف مجموعه کتاب ها و دیکشنری های محبوبی چون Longman را در کارنامه خود دارد، بنیانگذار آزمون زبان انگلیسی به نام PTE (Pearson Test of English) است که به صورت تماما کامپیوتری نسبت به سنجش سطح زبان انگلیسی افراد، اقدام می نماید.

در این آزمون همانند سایر آزمون های معتبر و شناخته شده نظیر آیلتس و تافل، مهارت های اصلی و ارتباطی زبان آموزان در چهار زمینه Speaking, Reading, Listening و Writing مورد سنجش قرار می گیرد. بسیاری از سوالات این آزمون به صورت پوششی می باشند یعنی همزمان چند مهارت شما را به چالش می کشند. به عنوان مثال در برخی سئوالات از بخش اسپیکینگ این آزمون، همزمان مهارت شنیداری و گفتاری شما باهم سنجیده شده و نمره همزمان در این دو مهارت به شما تعلق خواهد گرفت.

یکی از مزیت های اصلی این آزمون، در حقیقت همین پوششی بودن آزمون است، بدین معنا که در صورت بروز خطا در بخشی از آزمون، زبان آموز فرصت جبران در بخش های دیگر را خواهد داشت. همچنین یکی دیگر از مزیت های این آزمون، برگزاری آن در یک روز و به مدت زمان 3 ساعت است. همچنین شما می توانید پاسخ آزمون را به صورت الکترونیکی در پنل خود دریافت نمایید و دیگر نیازی به نتیجه کاغذی نخواهید داشت.

جالب است بدانید که نتیجه آزمون پی تی ای بین چند ساعت تا نهایتا 5 روز کاری برای شما صادر خواهد شد که همین موضوع باعث شده داوطلبان در صورت نیاز، در بازه زمانی کوتاه تری نسبت به شرکت مجدد در آزمون اقدام نمایند.

آزمون زبان پی تی ای همانطور که پیش از این بیان شد، توسط تیمی از زبان شناسان، برنامه نویسان و پژوهشگران باتجربه موسسه پیرسون و بر پایه مباحث علمی و کاملا کاربردی در زندگی روزمره پایه ریزی شده است. پاسخ های دانشجویان فقط توسط سیستم هوش مصنوعی پیرسون و بر اساس پایگاه داده عظیمی از نمونه پاسخ های متنوع سنجیده و نمره دهی می شود.

what IS PTE

این پایگاه داده از مجموعه جواب های انسانی با زبان انگلیسی بومی و به لهجه های مختلف تشکیل شده است و بر اساس هوش مصنوعی، هر روز در حال گسترده شدن است. از آنجا که یک هوش مصنوعی دقیق و قدرتمند مسئول تصحیح پاسخ های دانشجویان است، خطاهای انسانی در تصحیح این آزمون نقشی نداشته و تبعیض نژادی، اولویت دهی به یک ملیت و گویش خاص و … در این آزمون وجود نخواهد داشت و برای همه داوطلبان در سراسر دنیا، محیطی امن و عادلانه برای تست مهارت های زبانی فراهم کرده است.

PTE در سه شاخه Academic, General, Young Learners برای مقاصد مختلف از جمله تحصیل و مهاجرت ابداع شده است که البته برای پروسه مهاجرت، تنها ماژول آکادمیک این آزمون مورد پذیرش سازمان های مهاجرتی قرار گرفته است.

این آزمون نخستین بار در سال 2009 معرفی و توسط کارشناسان حوزه آموزش رسمیت پیدا کرد. از آن به بعد، به تدریج در سراسر جهان مورد پذیرش موسسات آموزش عالی و پژوهشی قرار گرفته و هر روزه نیز به تعداد مراکز علمی و دانشگاهی که این آزمون را برای تحصیل به رسمیت می شناسند، افزوده می گردد.

چرا باید در آزمون ماک شرکت کنم؟


همانطور که پیش از این توضیح داده شد، ساختار کلی و نحوه برگزاری این آزمون تفاوت هایی با سایر آزمون های مرسوم پیشین دارد. یکی از مزیت های اصلی این آزمون نسبت به سایر آزمون، برگزاری ماک رسمی توسط خود موسسه پیرسون، بر اساس الگوریتم هوش مصنوعی پیرسون و مهم تر از به صورت آنلاین است که زبان آموز را با ساختار آزمون و بر اساس شرایط واقعی آزمون، آشنا خواهد کرد.

هر چند زبان آموز می تواند این آزمون را در منزل نیز برگزار کند، ولی شرکت در آزمون ماک در یک سنتر با تجهیزات و شرایط واقعی روز آزمون، تجربه ایست که علاوه بر کم هزینه بودن، این امکان را به فرد می دهد تا خود را در محیطی کاملا شبیه سازی شده با سنترهای پیرسون، مورد سنجش قرار بدهد.

همانطور که ذکر شد، آماده سازی شرایطی مشابه سنترهای واقعی پیرسون برای همه افراد امکان پذیر نیست و بر همین اساس، سازمان مهاجرتی پرشین مایگرنت، که همیشه به فکر پیشرفت کلاینت های خود بوده، هست و خواهد بود، اقدام به ایجاد مجموعه ای مجهز و پیشرفته برای برگزاری کلاس های آموزشی در زمینه های General English، PTE و NAATI و همچنین محلی برای برگزاری آزمون های ماک پیرسون، نموده است.

در ادامه به معرفی این مجموعه و علت تمایز آن با سایر مجموعه های مشابه خواهیم پرداخت:


شبیه سازی استیشن های آزمون

قطعا تمامی عزیزانی که در آزمون واقعی پیرسون در یکی از کشورهای منطقه شرکت کرده اند، با محیط آزمون واقعی، به خصوص با توجه به تغییرات یک سال اخیر، آشنایی دارند. به همین خاطر سعی ما نیز بر آن بوده که محیطی کاملا مطابق با استانداردهای موسسه پیرسون را برای شما عزیزان ایجاد نماییم.

داوطلبان عزیز می توانند در محیطی کاملا شبیه ساز آزمون PTE، با بهره گیری از بهترین و با کیفیت ترین متریال های عایق صوتی آزمون خود را انجام داده و با خیالی راحت، به بررسی شرایط واقعی خود در روز آزمون بپردازند.

استفاده از بهترین عایق های صوتی، در کنار دیواره های با ارتفاع و فاصله گذاری مناسب و بهره گیری از با کیفیت ترین سیستم های صوتی، نتیجه ای منحصر به فرد را رقم زده است که تا کنون نمونه آن به غیر از در سنترهای واقعی، در محل دیگری مشاهده نشده است.

PTE Mock Center
head set

هدست های حرفه ای سنهایزر

همانطور که پیشتر توضیح داده شد، در آزمون PTE، زبان آموز در دو بخش اسپیکینگ و لیستنینگ به هدست نیاز خواهد داشت. طبیعتا هر چه کیفیت این هدست ها، در کنار سایر شرایط نظیر عایق صوتی مناسب و کیفیت بستر اینترنت، بالاتر باشد، نتیجه واقعی تری و طبیعتا بهتری برای داوطلب به دنبال خواهد داشت.

در مرکز Persian Migrant PTE Mock Center از هدست های پیشرفته و با کیفیت سنهایزر PC8 استفاده شده است که علاوه بر استفاده از پورت USB، دارای نویزگیر حرفه ای میکروفون می باشند که صداهای مزاحم محیط را از صدای اصلی حذف و بهترین کیفیت را برای زبان آموز به ارمغان خواهند آورد.

بستر اینترنت

طبیعتا در آزمون های آنلاین، یکی از کلیدی ترین نکات، استفاده از بستر اینترنت بی نقص و با کیفیت است. ما در این مرکز برای زبان آموزان عزیز پهنای باند 20Mbps نامحدود  رافراهم کرده ایم تا شما عزیزان بدون نگرانی از کیفیت نا مطلوب اینترنت، تنها به فکر آزمون و کیفیت اجرای خود باشید.

پهنای باند اینترنت در بخش های اسپیکینگ که نیاز به دانلود و آپلود فایل های صوتی می باشد و همچنین در بخش لیستنینگ که می بایست فایل های صوتی بدون وقفه دانلود شوند، نقش بسزایی در نمره نهایی کسب شده خواهد داشت.

لازم به ذکر است که در کنار این بستر، یک ارتباط اینترنت بک آپ با پهنای باند 10Mbps نامحدود هم فراهم شده است تا شما عزیزان بدون کوچکترین نگرانی به ارائه بهترین کیفیت خود در آزمون بپردازید.

سیستم های با کیفیت بالا

یکی دیگر از نکاتی که در روز آزمون تاثیر گذار است، PC یا به اصطلاح سیستم های کامپیوتری است که زبان آموز از طریق آن ها، اقدام به شرکت در آزمون ماک می نماید. شاید تا کنون چندین و چند بار شنیده باشید که برخی از زبان آموزان با لپ تاپ شخصی و در منزل اقدام به شرکت در آزمون ماک کرده و به دلیل نویز برق لپ تاپ یا نویز کارت صدا، به نمره های خیلی پایین در اسپیکینگ دست یافته اند، یا به دلیل تفاوت دکمه های کیبورد لپ تاپ با سنترهای واقعی، در روز آزمون به مشکل برخورد کرده اند.

در Persian Migrant PTE Mock Center تمامی این موارد در نظر گرفته شده است و سیستم هایی با بالاترین کیفیت و بهترین امکان ممکن برای شما عزیزان فراهم شده است. تمامی ماوس و کیبوردهای سنتر دقیقا شبیه تجهیزات سنترهای واقعی تهیه و تدارک دیده شده است و تمامی سیستم ها از به روز ترین تجهیزات سخت افزاری بهره می برند. همچنین به منظور اطمینان از عدم خاموشی دستگاه ها در حین آزمون به دلیل قطعی برق، تمامی دستگاه ها به برق اضطراری (UPS) متصل هستند.

حضور برترین اساتید PTE ایران

قطعا حضور اساتید در روز برگزاری آزمون، نه تنها باعث افزایش روحیه زبان آموز می گردد، بلکه با حضور این عزیزان در حین آزمون، ضعف ها و خطاهای کلیدی شما در حین آزمون نت برداری شده و پس از آزمون و در جلسه توجیحی، این نکات به شما گفته می شود. تمامی این موارد باعث می شود تا شما علاوه بر دستیابی به تحلیل درست از آزمون ماک خود، به نقاط ضعف و قوت خود پی برده و با آماده سازی و برنامه ریزی هدفمند، به بهترین نتایج ممکن در روز آزمون واقعی دست یابید.

ضمن اینکه در این سنتر، کل آزمون شما ضبط شده و فایل ویدیویی آن برای شما از طریق ایمیل ارسال می گردد تا شما بتوانید در طی مسیر رسیدن به نمره مد نظر و مطالعه خود، به روند پیشرفت خود پی ببرید.

ساختار آزمون پی تی ای آکادمیک


ساختار کلي آزمون بشرح زير مي باشد.

PTE Academic Question Types
اسکيل نوع سوال تعداد حدودي سوال
Read Aloud (RA) Speaking 6-7
Repeat Sentence (RS) Speaking 10-12
Describe Image (DI) Speaking 3-4
Retell Lecture (RL) Speaking 6-7
 (ASQ) Answer Short Question Speaking 10-12
Summarize Written Text (SWT) Writing 2-3
Written Essay (WE) Writing 1-2
Reading Fill In The Blanks (RFIB) Reading 4-6
Re-order Paragraph (RO) Reading 2-3
Multiple Choice Answer (RMCMA) Reading 2-3
Single Choice Answer (RMCSA) Reading 2-3
Reading & Writing Fill In The Blanks (RWFIB) Reading 4-6
Summarize Spoken Text (SST) Listening 2-3
Listening Fill In The Blank (LFIB) Listening 2-3
Highlight Incorrect Words Listening 2-3
Highlight correct summary Listening 2-3
Select Missing Words Listening 2-3
Multiple Choice Answer Listening 2-3
Single Choice Answer Listening 2-3
Write From Dictation (WFD) Listening 3-4
اخبار مهاجرتی استرالیا

تازه های مهاجرتی

(021)96862626 تماس فرم مشاوره رایگان