معرفی ویزاهای کانادا

درباره ویزا

ویزای استارت آپ کانادا گزینه ایی مناسب برای افرادی است که می خواهند در کانادا کسب و کاری نوپا را راه اندازی کنند و از این طریق به این کشور مهاجرت کنند.

کسب و کاری که متقاضی این ویزا باید راه اندازی کند کسب و کاری باید باشد که علاوه بر اینکه برمبنای نوآوری خاص بنا شده باشد باید در سطح بین المللی قایل رقابت بوده و همزمان بتواند رد خاک کانادا اشتغال زایی هم داشته باشد.

برای دریافت این ویزا متقاضی باید موفق به اخذ اسپانسرشیپ ( حمایت ) یکی از سازمان های برگزیده کانادا گردید.

شرایط دریافت ویزای کانادا

 • کسب و کاری داشته باشید که واجد شرایط این نوع از ویزا باشد.
 • نامه حمایت ( اسپانسر شییپ ) از یک سازمان تعیین شده را دریافت کنید.
 • مدرک زبان ارائه کنید ( CLB 5 ) مهارت خواندن در برابر نمره 4 در آزمون آیلتس و سه مهارت دیگر ( مهارت های شنیداری ، گویش و نوشتار ) برابر  نمره 5 در آزمون آیلتس .
 • تمکن مالی داشته باشید.

شرایط کامل این ویزا را در این صفحه مطالعه نمایید.

توضیحات

این برنامه به منظور جذب آن دسته مهاجران که صاحبان کسب و کار هستند و علاوه بر دارا بودن  تخصص، توانایی های بالقوه برای راه اندازی کسب و کار در کانادا را دارند طراحی شده است.

نوع اقامت

دائم

هزینه ویزا

حداقل 12960$ برای یک نفر

تایم تخمینی بررسی پرونده

12 تا 16 ماه

مزایای ویزا

 • معیار دریافت دعوتنامه در این نوع ویزا صرفا امتیاز بالاتر است و اولویت زمان ثبت نام در این روش اهمیتی ندارد.
 • زمان لازم برای اخذ این ویزا بین 6 ماه تا 9 ماه است.
 • اعطای اقامت دائم از بدو ورود به متقاضی اصلی پرونده و همسر و فرزندان او
 • امکان ثبت نام به صورت آن لاین
 • افزایش ظرفیت چشمگیر برای ویزای اکسپرس انتری بر اساس برنامه 2020-2022 اداره مهاجرت کانادا
 • عدم محدودیت برای انواع مشاغل
 • عدم محدودیت در زمان ثبت نام و ثبت نام اولیه رایگان

اکسپرس انتری

در ابتدا باید بدانیم که برنامه مهاجرتی اکسپرس انتری در حقیقت شامل سه برنامه مهاجرتی زیر است:

1- برنامه نیروی متخصص فدرال

2- برنامه متخصصین فنی فدرال

3- برنامه تجربه کانادایی

توضیحات

ویزای اکسپرس انتری یا مهاجرت سریع به کانادا برای اولین بار در سال 2015 توسط دولت این کشور معرفی شد. امروزه این ویزا متقاضیان فراوانی در گوشه و کنار دنیا دارد و خانواده ­ها می­ توانند تنها درطی چند ماه، با اخذ این ویزا به کشور کانادا ورود پیدا کنند.

نوع اقامت

دائم

هزینه ویزا

حدود 2950$ برای یک خانواده سه نفره

(بجز هزینه های تمکن)

تایم تخمینی بررسی پرونده

6 تا 9 ماه

مزایای ویزا

در بین هفت کشور صنعتی بزرگ دنیا، کمترین میزان مالیات بر  سرمایه گذاری در کانادا اعمال می گردد. همچنین نرم مالیات موثر در کانادا نیز 13.7 درصد است که در بین هفت کشور صنعتی جهان کمترین است. با توجه به نکاتی که اشاره شد می توان دریافت که سرمایه گذراران در کانادا کمترین میزان حقوق دولتی را در مقایسه با سایر کشور های شبیه کانادا پرداخت می کنند.

ثبات سیاسی بالا در کانادا باعث ایجاد امنیت سرمایه گذاری می گردد و امنیت سرمایه گذاری به معنی ریسک کمتر در مواجه با سیاست های اقتصادی دولت هاست. همچنین کانادا دارای دقیق ترین سیستم بانکی در بین کشور های گروه G7 است . این سیستم دقیق و کم ریسک بانکداری باعث سادگی تراکنش ها و مراودات بانکی بین کانادا و سایر کشور های جهان گردیده است.

در بین کشورهای گروه G20 ( بیست اقتصاد بزرگ جهان ) کانادا دارای رتبه دوم در کمترین میزان فساد اداری و اقتصادی است. فضای سالم و عاری از فساد و رانت در کانادا این امکان را برای سرمایه گذاران مهیا می کند که در رقابتی سالم با سایر بازار نسبت و توسعه کسب و کار خود اقدام نمایند.

انواه ویزای سرمایه گذاری

کانادا تعدا زیادی برنامه و ویزای سرمایه گذاری دارد. متقاضیان می توانند با توجه به شرایط خود یکی از این برنامه ها را برای مهاجرت به کانادا انتخاب نمایند. در زیر به این برنامه ها اشاره می گردد:

توضیحات

مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا را می توان به عنوان یکی از روش های مناسب برای مهاجرت به کانادا دانست. در این شیوه از مهاجرت به کانادا ویزای اقامت دائم با توجه به انجام تعهدات سرمایه گذاری توسط متقاضی به وی اعطا می گردد.

نوع اقامت

دائم

هزینه ویزا

حداقل 100.000$ سرمایه اولیه

تایم تخمینی بررسی پرونده

 معمولا بین 6 تا 11 ماه