ویزای 491 استرالیا
ویزای 491 استرالیا

ویزای 491 استرالیا، یکی از جدیدترین ویزاهای کشور استرالیا می باشد که از نوامبر سال ۲۰۱۹ اجرایی شده است. ویزای ۴۹۱ جایگزین ویزای ۴۸۹ است البته مشاغل مورد نیاز در این ویزا بیش تر و وسیع تر از ویزای ۴۸۹ سابق است.

این ویزا به دو شیوه اسپانسر فامیلی و اسپانسر ایالتی قابل درخواست است:

اسپانسرشیپ فامیلی

برای اخذ ویزای اسپانسری فامیلی، متقاضیان می بایست درخواست خود را از طریق (EOI) ثبت نمایند. در این نوع ویزا، یکی از اعضای خانواده و یا اقوام واجد شرایط که در منطقه کم جمعیت و تعیین شده استرالیا ساکن هستند، اسپانسر شغل فرد متقاضی می شوند که این امر 15 امتیاز به امتیازات خلص وی اضافه می کند. فرد اسپانسر کننده می بایست بالای ۱۸ سال باشد، ساکن مناطق کم جمعیت مشخص شده استرالیا (به غیر از ملبورن، سیدنی و بریزبین) باشد، اقامت دائم استرالیا را داشته باشد و یا شهروند استرالیا و یا نیوزیلند باشد. در ویزای ۴۹۱ الزام و یا قانونی مبنی بر این که متقاضی می بایست در همان منطقه ای زندگی کند که اسپانسر وی در آن ساکن است، وجود ندارد با این حال، اسپانسر باید تمامی شرایط لازم برای اسپانسری را دارا باشد. در ویزای 491 اسپانسری فامیلی، بر خلاف ویزا های ایالتی، دولت فدرال مانند ویزای 189 در راندهای منظم، برای مشاغل مختلف دعوتنامه صادر می کند.

پادکست آموزشی ویزای 491

اسپانسرشیپ ایالتی

برای اخذ ویزای ۴۹‍۱ یک ایالت اسپانسر شغل فرد متقاضی می شود و ۱۵ امتیاز به امتیازات خالص وی اضافه می کند. در این نوع ویزا، فرد متقاضی می بایست پس از اخذ ارزیابی مثبت شغلی، درخواست خود را از طریق EOI ثبت کند.

در صورتی که فرد متقاضی بتواند در مجموع به حداقل ۵۰ امتیاز برسد واجد شرایط ویزای ۴۹۱ استرالیا خواهد بود. مدت اعتبار این ویزا ۵ سال است و متقاضیان می بایست سه سال از این پنج سال را در هر کجای استرالیا که مایل هستند به غیر از شهر های پر جمعیت ملبورن، سیدنی و بریزبین کار و زندگی کنند. لازم به ذکر است پرداخت مالیات در این سه سال الزامی است. در صورت رعایت شرایط مورد نیاز این ویزا، متقاضی می تواند بعد از ۳ سال، برای ویزای دائم ۱۹۱ استرالیا اقدام کند. در این ویزا نیز مانند ویزای ۴۸۹ امکان تمدید ویزا بعد از ۵ سال وجود ندارد.یکی از مهم ترین مزایای ویزای ۴۹۱ ارائه خدمات درمانی رایگان به دارندگان این ویزا، از بدو ورود به خاک استرالیا می باشد. متقاضیانی که با ویزای 491 وارد استرالیا شده اند، می توانند با کسب شرایط لازم، برای شهروندی استرالیا درخواست بدهند.

ویدیوی آموزشی ویزای 491

خلاصه امکانات و شرایط این ویزا

 • سن

  متقاضیان برای دریافت این ویزا باید کمتر از 45 سال سن داشته باشند.

 • دعوتنامه

  متقاضیان برای دریافت این ویزا باید از طرف یک ایالت در استرالیا دعوتنامه دریافت کرده باشند.

 • سوابق ویزاهای متقاضی

  متقاضی در صورت داشتن سابقه رد شدن در این ویزا ممکن است با محدودیت هایی در درخواست مجدد، مواجه شود.

 • خانواده

  خانواده متقاضی همزمان با وی ویزا دریافت می کنند.

 • سفر

  دارندگان این ویزا اجازه دارند به دفعات دلخواه در زمان اعتبار این ویزا به داخل و خارج از استرالیا سفر کنند.

 • مشاغل

  شغل متقاضی باید در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا باشد.

 • امتیاز

  متقاضی باید در سیستم امتیاز بندی اسکیل سلکت حداقل 65 امتیاز داشته باشد.

 • سطح زبان

  داشتن نمره 6 در آزمون آیلتس در هر مهارت و یا نمره معادل در هریک از آزمون های مورد تایید دولت استرالیا.

 • تعهدات متقاضی

  متقاضی باید کلیه قوانین و مقررات استرالیا را رعایت نماید.

[sc name=”more_help”]

مسافرت با این ویزا

شما با ویزای 491 به مدت پنج سال از زمان صدور ویزا برای شما، می توانید به صورت نامحدود به داخل و خارج استرالیا سفر کنید.

شرایط ویزا:

میزان اقامت (مدت زمان اقامت)

شما با ویزای 491 می توانید به مدت پبج سال در استرالیا زندگی کنید.

 

هزینه صدور

هزینه صدور ویزای 491 برای متقاضی اصلی 4640 دلار استرالیا، برای اعضای خانواده بالای 18 سال 2320 دلار استرالیا و برای اعضای خانواده زیر 18 سال 1160 دلار استرالیا می باشد.

 

مدت زمان بررسی ویزا

مدت زمان بررسی ویزا به فاکتور های متفاوتی از جمله تکمیل بودن مدارک مورد نیاز و زمان پاسخگویی به درخواست های آفیسر پرونده بستگی دارد.

 1. با ویزای 491 شما میتوانید به مدت پنج سال در استرالیا زندگی کنید.
 2. میتوانید در استرالیا کار و تحصیل کنید.
 3. از خدمات درمانی رایگان بهره مند شوید.
 4. خانواده خود (همسر و فرزندان) را همراه خودتان به استرالیا ببرید.
 5. به مدت پنج سال به صورت نامحدود به داخل و خارج استرالیا سفر کنید.
 6. با کسب شرایط لازم، شهروند استرالیا شوید و پاسپورت استرالیایی خود را دریافت کنید.
 • شغل شما می بایست در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا باشد.
 • ارزیابی مثبت شغل خود را از سازمان ارزیابی کننده مربوطه دریافت کرده باشید.
 • برای ثبت پرونده در اداره مهاجرت استرالیا باید دعوتنامه داشته باشید.
 • امتیازات لازم برای اخذ این ویزا را کسب کرده باشید.
 • برای دریافت این ویزا حتما می بایست از طرف یک ایالت دعوتنامه داشته باشید. بدین منظور باید فرم EOI مرتبط را تکمیل کرده باشید. سپس با توجه به سطح امتیازات و شغل شما از طریق سیستم skillselect دعوتنامه صادر میشود.
 • شما می بایست مدارک کاری و تحصیلی خود را برای سازمان تخصصی مربوطه ارسال کنید تا سازمان ارزیابی کننده، صلاحیت شغلی و مهارتی شما را تایید کند و اسسمنت مثبت از سازمان ارزیابی کننده داشته باشید.
 • سن شما زیر45 سال باشد.
 • امتیازات شما حداقل 50 باشد.
 • در زمان اخذ دعوتنامه می بایست حداقل نمره زبان ایلتس 6 در هر مهارت و یا معادل آن در سایر آزمون های زبان مورد تایید استرالیا داشته باشید.
 • شما و خانواده شما می بایست آزمایشات پزشکی لازم برای اخذ ویزا را انجام داده باشید. استرالیا از بهترین استانداردهای بهداشتی در جهان برخوردار است. برای حفظ این استانداردها ، بیشتر متقاضیان ویزا قبل از ویزا به آنها ، باید حداقل استانداردهای بهداشتی را رعایت کنند. ممکن است سلامت شما به عنوان بخشی از روند درخواست ویزا ارزیابی شود.
 • شما و اعضای خانواده شما که بالای 16 سال هستند می بایست قبل از صدور ویزا گواهی عدم سوء پیشینه خود را به سازمان مهاجرت ارائه دهند.
 • اگر شما یا هر یک از اعضای خانواده شما (حتی کسانی که همراه شما برای ویزا درخواست نمی کنند) به دولت استرالیا بدهکار هستید ، شما یا آنها می بایست آن را پرداخت کنید.
 • اگر بالای 18 سال دارید، باید کتابچه زندگی در استرالیا را مطالعه کرده باشید و تأیید کنید که هنگام امضاء بیانیه ارزشهای استرالیا، به نحوه زندگی در استرالیا احترام خواهید گذاشت و از قوانین استرالیا پیروی خواهید کرد.
 • اگر زمانی که در استرالیا بودید ویزای رد شده داشتید ممکن است ویزای شما مورد پذیرش استرالیا قرار نگیرد.

همسر شما و فرزندان زیر 18 سال که واجد شرایط هستند نیز میتوانند این ویزا را دریافت کنند و همراه شما وارد خاک استرالیا شوند.

مهاجرت به استرالیامهاجرت کاری استرالیاسرمایه گذاری استرالیا
1 پاسخ
 1. اکرم
  اکرم گفته:

  سلام و روزتون بخیر.بنده منتظر دعوتنامه ۴۹۱ هستم و دختر عموی بنده prاسترالیا دارند و ساکن ملبورن می باشد. تمکن مالی خوبی هم دارد. امکان داره راهنمایی بفرمایید که آیا می توانم از پتانسیل حضور ایشان در استرالیا برای دریافت دعوتنامه فامیلی استفده کنم

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *