مهاجرت به کانادا

روش های مهاجرت به کانادا
انواع ویزا کانادا

انواع ویزا کانادا

چطور به کانادا مهاجرت کنیم؟

امروزه در تمامی دنیا بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت دارند ، کانادا را به عنوان یکی از گزینه ای اصلی برای مهاجرت، در نظر می گیریند.

انتخاب کانادا دلایل متعددی دارد که از آن جمله رفاه اقتصادی، بازار کار بزرگ، امنیت، حمایت گسترده دولت از شهروندان و ارائه خدمات بسیار به ایشان را می توان نام برد


مهاجرت از طریق تحصیل در کانادا


مهاجرت از طریق سرمایه گذاری


مهاجرت از طریق کار

اکسپرس انتری کانادا
 • مهاجرت کاری به کانادا

  همانطور که گفته شد در مهاجرت کاری به کانادا می توان شیوه اکسپرس انتری فدرال و برنامه های استانی را در نظر گرفت. بزرگترین مزیت برنامه اکسپرس انتری این است که متقاضی در این روش با اقامت دائم کانادا وارد خاک این کشور می شود و از تمام مزایای اقامت دائم می تواند از لحظه ورود استفاده کند.

 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

  درر این شیوه از مهاجرت متقاضی باید میزان مشخصی سرمایه که کمترین مقدار آن یکصد هزار دلار کانادا است در این کشور سرمایه گذاری کند تا بتواند به اقامت دائم این کشور دست یابد لازم به ذکر است متقاضی باید مدارکی دال بر استطاعت مالی برای سرمایه گذاری در کانادا و سوابق مدیریتی که نشان دهنده توان مدیریت کسب و کار توسط فرد متقاضی است را ارئه نماید. در این شیوه از مهاجرت هم متقاضان می توانند از برنامه های مختلفی که هر یک از استان های کانادا اعلام داشته اند استفاده نمایند. یکی از بهترین برنامههای استانی برای سرمایه گذاران برنامه بریتیش کلمبیا است.

  در این شیوه از مهاجرت با توجه به شرایطی که هر استان برای سرمایه گذاری قرار داده است متقاضیان می توانند برنامه متناسب با شرایط خود را انتخاب کرده و با استفاده از آنها برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند.

 • مهاجرت تحصیلی به کانادا

  اگرچه ویزاهای تحصیلی ویزاهای موقت محسوب می شوند ولی بسیاری از کسانی که امتیازات کافی برای شرکت در برنامه های اکسپرس انتری ندارند با اخذ ویزای تحصیلی وارد خاک کانادا می شوند و بعد از تحصیل در کانادا با استفاده از ویزاهای کار موقت شروع به کار در این کشور می کنند و با استفاده از امتیازات تحصیل و کار در کانادا سطح امتیازات خود را به میزان لازم برای اکسپرس انتری می رسانند و به این ترتیب پروسه مهاجرت خود را کامل می کنند . لذت اکنون با توجه به این شیوه می توان یکی از انواع مهاجرت یه کانادا را مهاجرت تحصیلی دانست.

 • اکسپرس انتری فدرال

  اکسپرس انتری فدرال سازوکاری است که بر مبنای امتیاز متقاضی در نظام ارزیابی خاص این سازوکار متقاضیان را انتخاب و از آنان را نامزد دریافت ویزای اقامت دائم استرالیا می کند. در این سازوکار معمولا هر ماه از متقاضیان با توجه به امتیازات لازم دعوت می شود تا برای دریافت اقامت دائم استرالیا اقدام نمایند.

  سیستم امتیاز بندی اکسپرس انتری فدرال بر مبنای سن، تحصیلات ، سابقه کار و سطح زبان متقاضی به ایشان امتیاز می دهد همچنین عوامل دیگری نظیر سطح تحصیلات همسر و سطح زبان همسر ، دارا بودن جاب آفر و داشتن اقوام درجه یک که مقیم دائم کانادا و یا شهروند کانادا باشند نیز می تواند به متقاضی امتیاز بیشتری بدهد.

 • اکسپرس انتری استانی

  این شیوه مهاجرت به کانادا تا اندازه زیادی شبیه به اکسپرس انتری فدرال است با این تفاوت که در این شیوه متقاضی باید توسط یک ایالت کاندیدای دریافت اقامت دائم گردد و به این ترتیب وارد خاک کانادا شوند ، طبیعتا متقاضیان باید شاغل در مشاغل مورد نیاز ایالت اسپانسر شونده باشند و سوابق کاری ایشان نیز در همین راستا باشد.

سوالات متداول


مهاجرت از طریق تحصیل
مهاجرت از طریق کار موقت
مهاجرت از طریق برنامه‌های بلند مدت

یا همان PR ، حق شهروندی یک کشور ثالث است که به او اجازه اقامت دائم در آن کشور را خواهد داد. با داشتن این مجوز، فرد می تواند در هر نقطه ای از کشور ساکن شده و وارد بازار کار شود. افراد دارای اقامت دائم می توانند پس از طی یک پروسه مشخص، به شهروندی کانادا دست یابند.

در برخی از انواع ویزاهای سرمایه گذاری، با توجه به شرایط هر فرد، ممکن است از ایشان مصاحبه ای در خصوص اهداف کسب و کار و تطابق آن با قوانین کانادا، به عمل آید.

بله. داشتن بستگان و خویشاوندان درجه یک و دو در پروسه مهاجرت کانادا، امتیاز شما را افزایش می‌دهد.

برای پاسخ به این سئوال، ابتدا باید شرایط شما بررسی شود. بدین منظور توصیه می کنیم ابتدا فرم ارزیابی رایگان را در سایت ما تکمیل فرمایید تا شرایط شما توسط همکاران بخش مشاوره ما بررسی و در این خصوص به شما راهنمایی های لازم ارائه شود.

خیر، اما سن یکی از فاکتورهای اصلی است که در سیستم‌های امتیاز بندی مهاجرتی کانادا بسیار تاثیر گذار است. به عنوان مثال برای افراد 47 ساله امتیازی محاسبه نمی گردد.

خیر، الزامی به داشتن پیشنهاد کاری یا همان جاب آفر برای مهاجرت به کانادا نیست. برنامه های متنوعی برای مهاجرت به کانادا بدون داشتن پیشنهاد شغلی وجود دارد.
خیر برخی از برنامه‌های مهاجرتی کانادا به مدرک زبان خاصی نیاز ندارند. اما برای اقدام از طریق اکثر روش های مهاجرتی نظیر اکسپرس اینتری، باید مدرک آزمون انگلیسی یا فرانسوی اعم از آیلتس، TEF و TCF را ارائه کنید.

تازه های مهاجرتی

(021)96862626 فرم مشاوره رایگان