مهاجرت به کانادا

روش های مهاجرت به کانادا
انواع ویزا کانادا

انواع ویزا کانادا

چطور به کانادا مهاجرت کنم؟

کانادا همیشه یکی از محبوب ترین و پر طرفدارترین مقاصد مهاجرتی در جهان بوده و هست و به واسطه همین موضوع، روش های مهاجرتی بسیاری را برای متقاضیان مهاجرت به این کشور پیشرفته، فراهم کرده است.

قطعا در ذهن بسیاری از متقاضیان مهاجرت این سئوال شکل میگیرد که بهترین راه مهاجرت به کانادا چیست؟ مهاجرت تحصیلی؟ مهاجرت کاری از طریق برنامه نیروی کار ماهر؟ سرمایه گذاری در کشور کانادا؟ مهاجرت از طریق استارتاپ و کارآفرینی یا راههای دیگر؟

بسته به شرایط افراد و متقاضیان در هر رده سنی، شغلی و موقعیت اجتماعی، کانادا برای شما راههای مختلفی را پیشرو قرارداده است که در این مقاله به بررسی برخی از مرسوم ترین این روش ها خواهیم پرداخت.


مهاجرت از طریق تحصیل در کانادا

مهاجرت به کانادا

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری


مهاجرت از طریق کار

مشاوره مهاجرت به کانادا
 • مهاجرت کاری به کانادا

  در مهاجرت کاری به کانادا می توان شیوه اکسپرس انتری فدرال و برنامه های استانی را در پیش گرفت. یکی از بزرگترین مزیت های برنامه های اکسپرس انتری فدرال و استانی، این است که متقاضی در این روش با اقامت دائم کانادا از بدو ورود،  به خاک این کشور وارد می شود و از تمام مزایای اقامت دائم این کشور بهره مند خواهد شد.

  لازم به ذکر است که کسب اقامت دائم از طریق ویزای کاری کانادا، در عین حالی که یکی از بهترین روش هاست، یکی از دشوارترین روش ها نیز به شما می رود. در این روش، شرایطی مانند سابقه کار، وضعیت تاهل، نمره زبان متقاضی (ودر صورت تاهل فرد یا افراد همراه) و سن افراد مورد ارزیابی قرار میگیرد.

  علاوه بر مدارک ذکر شده، ارائه مستنداتی نظیر گذرنامه، مدارک سابقه شغلی و تحصیلی، گواهی های سلامت و تست های مدیکال و عدم سوئ پیشینه و … می بایست ارائه شوند. جالب است بدانید در صورتی که موفق به احذ Job Offer ( پیشنهاد شغلی معتبر)  از سوی یکی از کارفرمایان کانادایی شوید، روند پرونده مهاجرتی شما تغییر محسوسی خواهد داشت و می تواند امتیاز مثبت بارز و مشخصی در این پروسه محسوب شود.

  هزینه های دریافت ویزای کاری کانادا به همراه هزینه های جانبی نظیر انگشت نگاری و هزینه های ارسال مدارک به سفارت در صورت نیاز، در سال ۲۰۲۲ و برای هر فرد حدود ۴۰۰ دلار کانادا می باشد. البته لازم به ذکر است که این هزینه بسته به نوع ویزا، شرایط روز و تغییرات ویزاها ممکن است متغیر باشد.

 • اکسپرس انتری فدرال

  اکسپرس انتری فدرال کانادا سازوکاری است که بر مبنای امتیاز متقاضی در نظام ارزیابی خاص این سازوکار متقاضیان را انتخاب و آنان را نامزد دریافت ویزای اقامت دائم کانادا  می کند.

  در این سازو کار معمولا هر ماه از متقاضیان با توجه به امتیازات لازم دعوت می شود تا برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام نمایند. سیستم امتیاز بندی اکسپرس انتری فدرال بر مبنای سن، تحصیلات، کد شغلی NOC، سابقه کار و سطح زبان متقاضی به ایشان امتیاز می دهد.

  همچنین عوامل دیگری نظیر سطح تحصیلات همسر و سطح زبان همسر، دارا بودن جاب آفر و داشتن اقوام درجه یک که مقیم دائم یا شهروند کانادا باشند نیز می تواند به متقاضی امتیاز بیشتری بدهد.

  اصلی ترین شرایط برای اخذ ویزای کاری کانادا
  سن زیر 40 سال
  مدرک تحصیلی حداقل لیسانس
  سابقه کار حداقل 1 سال
  مدرک زبان آیلتس 6.5 معادل CLB 8
  حداقل امتیاز در مرحله اول 67 امتیاز و در در مرحله دوم نامشخص است و در هر راند مشخص می شود.
 • اکسپرس انتری استانی

  این شیوه مهاجرت به کانادا تا اندازه زیادی شبیه به اکسپرس انتری فدرال است با این تفاوت که در این شیوه متقاضی باید توسط یک استان کاندیدای دریافت اقامت دائم گردد و به این ترتیب وارد خاک کانادا شود. طبیعتا متقاضیان باید شاغل در مشاغل مورد نیاز استان اسپانسر شونده باشند و سوابق کاری ایشان نیز در همین راستا باشد.

  این برنامه با توجه به اختیاراتی که دولت کانادا به استان ها واگذار کرده، صورت می پذیرد. در این روش استان ها با توجه به نیازهای خود در زمینه های کاری مختلف، اقدام به جذب نیروی مد نظر خود می نمایند. عموما در برنامه‌های استانی کانادا یک سیستم امتیازدهی وجود دارد که فرد بر اساس آن ارزیابی ‌شده و در نهایت پس از اخذ دعوتنامه می‌تواند ویزای کار کانادا را اخذ کند.

  اخذ جاب آفر استانی کانادا و مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری هم در این روش ممکن است. جالب است بدانید که استان‌های بریتیش کلمبیا British Columbia، ساسکاچوان Saskatchewan و نیوبرانزویک New Brunswick با توجه به شرایط زندگی مناسب و بازار کار مناسب، جزو مهمترین و اولین مقاصد ایرانیان هستند.

 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

  در این شیوه از مهاجرت متقاضی باید میزان مشخصی سرمایه که کمترین مقدار آن یکصد هزار دلار کانادا است را در این کشور سرمایه گذاری کند تا بتواند به اقامت دائم این کشور دست یابد. لازم به ذکر است متقاضی باید مدارکی دال بر استطاعت مالی برای سرمایه گذاری در کانادا و سوابق مدیریتی که نشان دهنده توان مدیریت کسب و کار توسط فرد متقاضی است را ارئه نماید.

  در این شیوه از مهاجرت هم متقاضان می توانند از برنامه های مختلفی که هر یک از استان های کانادا اعلام داشته اند استفاده نمایند. یکی از بهترین برنامه های استانی برای سرمایه گذاران برنامه بریتیش کلمبیا است. با توجه به شرایطی که هر استان برای سرمایه گذاری قرار داده است متقاضیان می توانند برنامه متناسب با شرایط خود را انتخاب کرده و با استفاده از آنها برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند.

 • مهاجرت تحصیلی به کانادا

  اگرچه ویزاهای تحصیلی ویزاهای موقت محسوب می شوند ولی بسیاری از کسانی که امتیازات کافی برای شرکت در برنامه های اکسپرس انتری ندارند با اخذ ویزای تحصیلی وارد خاک کانادا می شوند و بعد از تحصیل در کانادا با استفاده از ویزاهای کار موقت شروع به کار در این کشور می کنند و با استفاده از امتیازات تحصیل و کار در کانادا سطح امتیازات خود را به میزان لازم برای اکسپرس انتری می رسانند و به این ترتیب پروسه مهاجرت خود را کامل می کنند.

سوالات متداول


مهاجرت از طریق
 • تحصیل
 • طریق کار موقت
 • برنامه‌های بلند مدت

اقامت دائم یا PR ، حق شهروندی یک کشور ثالث است که به او اجازه اقامت دائم در آن کشور را خواهد داد. با داشتن این مجوز، فرد می تواند در هر نقطه ای از کشور ساکن شده و وارد بازار کار شود. افراد دارای اقامت دائم می توانند پس از طی یک پروسه مشخص، به شهروندی کانادا دست یابند.

در برخی از انواع ویزاهای سرمایه گذاری، با توجه به شرایط هر فرد، ممکن است از ایشان مصاحبه ای در خصوص اهداف کسب و کار و تطابق آن با قوانین کانادا، به عمل آید.

بله. داشتن بستگان و خویشاوندان درجه یک و دو در پروسه مهاجرت کانادا، امتیاز شما را افزایش می‌دهد.

برای پاسخ به این سئوال، ابتدا باید شرایط شما بررسی شود. بدین منظور توصیه می کنیم ابتدا فرم ارزیابی رایگان را در سایت ما تکمیل فرمایید یا با شماره 02196862626 تماس حاصل فرمایید تا شرایط شما توسط همکاران بخش مشاوره ما بررسی و در این خصوص به شما راهنمایی های لازم ارائه شود.

خیر، اما سن یکی از فاکتورهای اصلی است که در سیستم‌های امتیاز بندی مهاجرتی کانادا بسیار تاثیر گذار است. به عنوان مثال برای افراد 47 ساله امتیازی محاسبه نمی گردد.

خیر، الزامی به داشتن پیشنهاد کاری یا همان جاب آفر برای مهاجرت به کانادا نیست. برنامه های متنوعی برای مهاجرت به کانادا بدون داشتن پیشنهاد شغلی وجود دارد.
خیر برخی از برنامه‌های مهاجرتی کانادا به مدرک زبان خاصی نیاز ندارند. اما برای اقدام از طریق اکثر روش های مهاجرتی نظیر اکسپرس اینتری، باید مدرک آزمون انگلیسی یا فرانسوی اعم از آیلتس، TEF و TCF را ارائه کنید.
اخبار مهاجرتی استرالیا

تازه های مهاجرتی

(021)96862626 تماس فرم مشاوره رایگان